Kometu Brno a Baník Ostrava podporuje DRFG Davida Rusňáka

Ačkoliv fotbalový klub Baník Ostrava nemá největší historickou stopu v České fotbalové lize, bez diskuze se řadí mezi nejúspěšnější týmy současnosti.  Díky pevné základně věrných fanoušků, ke kterým se hrdě hlásí i zpěvák a kytarista Jarek Nohavica nebo také nejslavnější hráči Baníku Milan Baroš či Marek Jankulowski, se z tohoto fotbalového klubu stal pojem. To je samozřejmě i jeden z důvodů, proč investiční skupina DRFG Davida Rusňáka tento klub ze Slezska podporuje.

Během své úctyhodné stoleté existence dokázal několikrát získat titul mistrů Československa a později také České fotbalové ligy.

Ve svém historicky nejúspěšnějším období, na začátku 80. let dvacátého století, klub dokonce došel až do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, což je předchůdce dnešní Ligy mistrů. 

DRFG a Baník pomáhají potřebným

Partnerství investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka a fotbalového Baníku posiluje i společenskou situaci v kraji. Vzájemná kooperace přesáhla hranice fotbalového hřiště a oba partneři se snaží o zlepšeních životních podmínek v regionu.  Například koncem roku 2018 značka podílových fondů CZECH FUND, která patří do skupiny DRFG, darovala Baníku 50 tisíc korun, a klub je pak věnoval neonatologickému oddělení ostravské Fakultní nemocnice.

Peníze, které DRFG věnovala Baníku, získané díky investiční činnosti a investicemi do dluhopisů, jsou určeny na běžný provoz klubu a jsou nezbytné zejména proto, aby tým mohl hrát v naší nejvyšší fotbalové lize. S tím je úzce spjata i výchova mládeže. Z tohoto důvodu tak letos bude pokračovat výstavba tréninkové haly na Bazalech, která bude primárně sloužit k výchově mladých sportovců. Po finálním dokončení výstavby bude následovat dlouho očekávaný přesun do nového výchovného centra. Trénovat by tu měli nejen hráči A-týmu, ale bude fungovat také jako regionální fotbalová akademie.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.