Nebankovní půjčky, které jsou aktuálně v kurzu

Nebankovních půjček je na českém finančním trhu obrovské množství a jejich nabídka se neustále mění – pořád vznikají nové a nové společností, které se snaží získat klienty na svou stranu nabídnout jim něco jiného a lepšího než jejich konkurence. Tento článek je zaměřený na aktuální trendy ve světě nebankovních úvěrů a máme pro vás i tipy na půjčky, které se vyplatí a jejichž výběrem zaručeně nešlápnete vedle.

Oblíbené jsou půjčky s nulovými úroky

Asi nikoho nepřekvapí, že k nejoblíbenějším a nejžádanějším úvěrovým produktům patří rychlé nebankovní půjčky bez poplatků a bez úroků. Jejich počet pomalu narůstá a úvěrové společnosti si uvědomují, že tato nabídka jim může přivést nové klienty, kteří se na základě této dobré zkušenosti budou vracet a půjčovat si budou opakovaně. První půjčku zdarma v současné době nabízí např. Via SMS, dále pak CreditAir, Ferratum Bank, BB půjčka nebo Ninja půjčka.

U některých výše zmíněných společností je ale třeba říct, že se vyplatí využít u nich pouze první půjčku zdarma, protože jinak jsou jejich úroky příliš vysoké – to platí zejména pro BB půjčku.

Nově se začínají prosazovat i P2P půjčky

P2P půjčky, což jsou úvěry, kde si lidé půjčují vzájemně mezi sebou přes internetovou platformu, jsou jedním z nejnovějších trendů na českém finančním trhu. Protože u nás ještě nejsou moc dlouho, tak nejsou tolik známé, postupně se ale začínají dostávat do povědomí lidí a dá se předpokládat, že jejich popularita dále poroste. Asi nejzajímavější P2P půjčkou jsou v tuto chvíli Zonky – určitě doporučujeme se s jejich nabídkou alespoň seznámit.

Stále se rozšiřuje výběr půjček pro rizikové klienty

Zadlužených lidí pořád přibývá a tak logicky není divu, že mnoho úvěrových společností přichází s nabídkami, které jsou těmto lide šité na míru. Spousta poskytovatelů tak nabízí půjčky i nezaměstnaným, lidem se záznamem v registru dlužníků apod. Někdy takový úvěr může člověku hodně pomoci, na druhou stranu často ho může dostat do ještě horší situace a přinést mu ještě vyšší dluhy – je tak třeba být opatrný a půjčovat si jen tehdy, když jste si jistí, že úvěr zvládnete bez problémů splatit.

Ze známých a velkých společností se vyplatí půjčit si u Cetelem

A nyní se pojďme podívat na konkrétní příklady půjček, které stojí za to. První z nich je nebankovní půjčka Cetelem. Ta sice není zdaleka pro každého – nepůjčuje lidem se zápisem v registru nebo těm, co nemohou doložit příjmy, na druhou stranu nabízí nízké úroky a naprosto férové jednání – Cetelem je jednou z největších společností, poskytujících v ČR úvěrové produkty a to nejen půjčky, ale třeba i nákupy na splátky, kreditní karty apod. Půjčka Cetelem je naprosto důvěryhodná, bezpečná a lze ji jedině doporučit.

Z menších poskytovatelů je hodně populární Zaplo

Společnost Zaplo sice není nijak velká, nicméně díky masivní reklamě už je poměrně dost známá. Nabízí rychlé a krátkodobé nebankovní půjčky a jejím hlavním tahákem je první půjčka zdarma až do 8 000 Kč. Další velkou předností Zaplo půjčky je možnost vybrat si peníze v prodejnách ze sítě Geco, což oceníte zejména o víkendech nebo státních svátcích. Japonská půjčka je celkově nejlevnější nebankovní úvěr v ČR.

Už před více než rokem byla Japonská půjčka nejlevnějším nebankovním úvěrem v ČR a ani dodnes se na tom nic nezměnilo. I ji lze získat napoprvé zdarma, ale musí se v tom případě splatit do 14 dní. Jinak má ale nejnižší poplatky a i díky tomu, že ji provozuje Home Credit, je naprosto seriózní a prověřená.