Úprava vody

Co je to úprava vody? Už jste jistě tento termín slyšeli a pro bližší představu si jej nyní představíme. Úprava vody znamená to, že jakoukoli vodu můžeme upravit. Úpravou vody se myslí odebrání nebo přidání chemických nebo dalších látek. Uvedeme Vám příklad: bydlíte v rodinném domku, kde máte vlastní studnu jako zdroj vody. Používáte ji jako pitnou i jako užitkovou. Zjistili jste, že v koupelně nebo kuchyni se vám začal objevovat vodní kámen. Chromové baterie nebo doplňky mají na sobě světlý povlak. To samé je i na dně vaší rychlovarné konvice a vaše pračka začala díky vodnímu kameni stávkovat – toto vše je důkazem, že  máte doma tvrdou vodu kterou je třeba upravit.

Tvrdá voda je taková, která obsahuje větší množství minerálů, které způsobují „paseku“ s vodním kamenem. Řešení je tedy jednoduché, vodu můžeme upravit pomocí zařízení, které vodu změkčí – tedy odstraní přebytek minerálních látek, které způsobují tvrdost vody.

Vodu tedy toto zařízení upraví. Jedná se o změkčovače vody – anglicky také nazývané softenery, které existují právě pro úpravu vody a vodu změkčují. Z mnoha modelů vhodných právě pro vás Vám snadno můžeme pomoci vybrat. Jedním z nejzákladnějších faktorů pro takový výběr je např. odběr vody, kolik jí vlastně v domácnosti využíváte.

Další faktory, které činí vodu „vhodnou nebo dokonce nutnou pro úpravu“ jsou např. vysoký limit chloru, výskyt bakterií nebo chemických látek, které v pitné vodě nemají co dělat apod. Kromě příkladu s tvrdou vodou, můžeme vodu upravit také pomocí filtračního zařízení – filtru na vodu. Dnes již v době, kdy jsou tyto technologie téměř dokonalé je opravdu z čeho vybírat. Upravit vodu dokážeme nejen v domácnosti o čtyřech členech, ale také ve velkém podniku nebo průmyslu. Filtrační zařízení, UV lampy, sedimentační filtry, toto vše může vodu upravit a vy se pro bližší specifikaci těchto produktů můžete podívat na naše stránky www.profivoda.cz kde kromě modelů pro domácnosti nabízíme i již zmíněné produkty pro úpravu vody např. ve firmách nebo průmyslu. Pro příklad – dokážeme upravit vodu tak, aby byla nejen pitná, ale perfektní a čistá i pro velkou restauraci, kde je kladen důraz na kvalitu surovin. Pokud tedy i Vás trápí nějaký problém s vodou a potřebovali byste ji upravit, ozvěte se nám a my se pokusíme najít řešení pro Vás přesně na míru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup