David Rusňák – brněnský selfmademan s čichem na úspěch

David Rusňák, majoritní akcionář a předseda představenstva investiční skupiny DRFG, dnes patří mezi nejvýznamnější a nejúspěšnější podnikatele z regionu.

Co stojí za úspěchem devětatřicetiletého rodáka ze Slovácka, který teprve na přelomu tisíciletí přišel do Brna a začal zde od nuly podnikat?

David Rusňák v byznysu

Absolvent střední ekonomické školy v Brně začínal i jako číšník. Po několika zkušenostech v dopravních firmách v roce 2003 spoluzaložil vlastní firmu věnující se mezinárodní přepravě zboží. Jejím prodejem v roce 2009 získal kapitál pro další investice a podnikání.

David Rusňák je známý tím, že se rád pohybuje mezi několika obory, i jeho podnikatelské aktivity proto byly rozprostřené do několika různých oblastí – od stavební chemie přes dotační poradenství až k vývoji logistického softwaru.

V roce 2011 sloučil všechny své společnosti pod skupinu DRFG, ve které má dodnes většinový podíl. Společnost DRFG přitom není žádné letadlo, své portfolio má aktuálně rozložené v pěti investičních oblastech – ve finančních službách, nemovitostech, energetice, telekomunikacích a zdravotnictví.

Majetek DRFG v roce 2016 přesáhl dvě a půl miliardy korun, ještě v roce 2013 přitom činil 470 milionů.

„Pokud chcete být v něčem úspěšní, musíte mít nejlepší lidi, kteří tomu oboru rozumějí a jsou motivovaní, chtějí něčeho dosáhnout,“ říká David Rusňák. Jeho skupina si proto zakládá na tom, že investuje hlavně v oborech, kterým sama velmi dobře rozumí.

David Rusňák v soukromí

David Rusňák je také filantrop – sám nebo prostřednictvím Nadace DRFG podporuje mnoho lokálních kulturních, vzdělávacích a sportovních aktivit. Nejvýraznější počiny jsou nejspíš sponzoring HC Komety Brno, podpora festivalů Meeting Brno nebo JazzFestBrno či studentského inkubátoru Unifer.

David Rusňák je ženatý a má syna. Je nadšencem do cestování a do dobrého jídla a vína. Přednost dává tradiční české a rakousko-uherské kuchyni, na níž se zaměřuje i jeho brněnská restaurace Konfit.

Inicioval také vznik online ekonomického magazínu Peak.cz. Ten se zaměřuje na analýzy, diskuze a komentáře k událostem ze světa velkého byznysu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup