Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii se stává díky kvalitnímu sněhu, dlouhým a širokým sjezdovkám čím dám tím více oblíbeným. Skvělé lyžařské podmínky lákají tisíce turistů, kteří si jejich komfortu mohou užívat od prosince do konce dubna. Setkáte se tu s bohatou nabídkou ubytovacích kapacit, přičemž většina apartmánů se nachází přímo na sjezdovce. Vybírat můžete ze široké škály cenově příznivých rezidencí i luxusních chalet.

Tignes

Rozmanitý Tignes nalezneme v Savojských Alpách, na úplném konci údolí Tarentaise. Jedná se o středisko, které má rozhodně co nabídnout, jelikož se skládá hned z pěti částí. Ty se nazývají Les Bréviéres, Tignes, Le Lavachet, Val Claret a Le Lac. Zasněžené hory jsou zde díky ledovci Grande Motte k dispozici po celý rok. Setkáte se tu nejen s krásnou přírodou, ale také tunelovou lanovkou, která vás vyveze až do výšky 3030 m n.m. Tignes je jedním z důvodů, proč si lidé často do svých vyhledávačů zadávají “lyžování Francie“.

Les Menuires

Lyžařské středisko Les Menuires se nachází ve střední části Vallées de Belleville. Většina turistů si nenechá ujít místní dominantu, kterou je vrchol Pointe de la Masse. Na své si přijdou lyžaři i běžkaři, jelikož tu na ně čeká 160 km sjezdovek a 28 km upravené trati. Můžete si zvolit ze tří skipasů, které se vztahují buď na oblast Tří údolí, Belleville s možností návštěv Val Thorens, nebo pouze Les Menuires. Toto místo je ideální i pro rodinnou dovolenou s dětmi, jelikož zde najdeme také aquacentrum, snowtubingovou i sáňkařskou dráhu.

Les 2 Alpes

Lyžařské centrum Les 2 Alpes se rozprostírá v oblasti Isére, 60 km východně od Grenoblu. Je hotovým rájem i pro profesionální lyžaře, jelikož si své dovednosti mohou vyzkoušet až ve výšce 3568 m n. m. Areál je upravený také pro snowboardingové nadšence, kteří zde najdou U-rampy, halfpipe, boardercross a mnoho dalšího. Nabízí se i freestylová zóna SLIDE, na které se díky kaňonům či římskám jistě zabavíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup