Lyžování ve Slovinsku je cenově dostupné a nabízí skvělé podmínky

Máte rádi lyžování, ale nikdy jste ještě nevyjeli do hor za hranice Česka, protože se obáváte příliš vysokých nákladů? Pak vězte, že zimní dovolená na horách v zahraničí vás nemusí vyjít o mnoho dráž nežli v tuzemsku. Dobrou ukázkou je Slovinsko.

Jak je to s cenami ve Slovinsku?

Lyžování ve Slovinsku vychází cenově téměř na stejnou úroveň jako v Česku. Za denní ski pas v tamních střediscích zaplatíte kolem 30 EUR, týdenní permanentky se pak pohybují kolem 170 EUR. Výhodou je, že většina center nabízí možnost lyžování pro děti do 6 let zdarma, takže v klidu můžete na lyže vyrazit s celou rodinou, aniž by vás to finančně zruinovalo.

Kam vyrazit za lyžováním?

A kam konkrétně vyrazit? Asi nejznámějším centrem je Kranjska Gora. Když se řekne spojení lyžovačka – Gora, hned se vám určitě vybaví světové závody mužů a žen, které se zde každým rokem konají. V okolí Kranjské Gory se nachází několik desítek kilometrů sjezdových tratí různých obtížností. Jsou po celou zimu dokonale upravované. Na nedostatek sněhu si zde nebudete stěžovat. Sezona probíhá prakticky od prvního zasněžení, což bývá na přelomu října a listopadu, až do konce dubna. Je to dáno ideálními klimatickými podmínkami, které slovinská pohoří nabízejí.

Kromě Kranjské Gory si pobyt můžete užít i jinde ve Slovinsku. Dalším velmi známým místem je Maribor. I zde se nachází několik sjezdovek, jež jsou osvědčené i z významných kontinentálních a světových lyžařských závodů. Slovinsko jako alpská země dbá na kvalitu služeb, proto zde najdete spoustu špičkových hotelů a penzionů, kde se dá během zimní dovolené ubytovat. Podmínky jsou zcela srovnatelné s dalšími alpskými zeměmi, jako jsou Švýcarsko, Francie či Itálie. S tím rozdílem, že tu nejsou tak vysoké ceny.  Tak vyražte na Slovinsko a pořádně si to tam užijte. 🙂


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup