Chystáte se na svatbu? Přinášíme tipy na svatební dary!

Vybrat svatební dar je někdy pěkný oříšek. Někteří nastávající manželé jsou tak praktičtí, že předem připraví seznam darů, které potřebují, nebo rovnou vyřídí svatebčanům, ať žádné nenosí. Jenže co s těmi, kteří nad tím takto nepřemýšlí a nechají výběr daru úplně na vás? Pro všechny z vás, co mají s vybíráním dárků problém, je určen tento článek.

Praktičnost nebo zábava?

Svatební dary mají ve většině případů sloužit jako výbava do domácnosti. Mezi ukázku praktických dárků patří čajový servis, domácí spotřebiče čí hodiny na zeď. Ale co si budeme povídat, ne vždy tyto prezenty manželé dostatečně ocení. Mnoho lidí problém řeší obálkou s finančním darem. Jestli chcete být osobnější, tak se této variantě vyhněte.

Nejprve se zamyslete nad tím, co mají novomanželé společného a co by jim dohromady mohlo udělat radost. Někdo má rád adrenalin, pak není od věci pořídit jim adrenalinový zážitek, který jejich vztah ještě více upevní. Jiní zase milují cestování, pro ně se tedy hodí buď praktické věci na cesty, nebo rovnou poukázka na nějaký pobyt. Skvělým dárkem může být také předplatné nějaké levné webové stránky. To by určitě ocenil například pár digitálních nomádů.

I za málo peněz může být hodně muziky

Co když ale máte hluboko do kapsy a nemůžete si zkrátka dovolit nějaký extra dar? Žádný strach! S trochou fantazie a empatie se dá snadno vyřešit i tento problém. Stačí popřemýšlet, co by se líbilo třeba vám. Takový dárek ale musí mít neutrální charakter. Nebylo by vhodné věnovat novomanželům jako svatební dar malířský stojan jen proto, že vás baví kreslení. Jestliže nechcete, aby se jednalo vyloženě o vybavení domácnosti, kterého dostanou spoustu od příbuzných, můžete třeba zvolit jinou strategii a koupit pro nevěstu nějaké slušivé noční prádlo, které zaručeně potěší i manžela. A v případě, že dáváte přednost usedlejším dárkům, zkuste zabrousit mezi pánské a dámské župany. To je přesně ten typ dárku, co nikoho neurazí.