Izolaci a sanaci vlhkého zdiva svěřte do rukou profesionálů

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že jednou z nejdůležitějších součástí stavební konstrukce je zdivo, jehož primárními účely jsou tepelná a akustická izolace. Pokud však do pórů zdiva pronikne voda, uvedené vlastnosti se pomalu vytrácí. Zároveň se zhorší kvalita stavební konstrukce jako takové, na zdech se objeví plísně, jež mají negativní dopad na zdraví člověka, a sníží se i pevnost budovy.

Jakmile se původní izolace zdiva ztrácí, je nezbytné zahájit účinná opatření. Pokud se voda dostala do pórů stavební konstrukce, začnou se postupně objevovat vlhkostní mapy. Současně dojde k poměrně velkým teplotním ztrátám, což se podepíše na faktuře za vytápění obytného prostoru. Co teprve plísně, které rozhodně neprospějí alergikovi.

Chemická injektáž zdiva

Technologie se vyvíjí poměrně rychle, a to napříč všemi průmysly. Výjimkou není ani ten stavební. Velice populární je izolace chemickou injektáží, což je speciální technologie vhodná pro všechny varianty vlhkého zdiva. Obrovskou výhodou je, že chemická injektáž zdiva vůbec nenaruší statiku domu, přičemž aplikace je poměrně jednoduchá a rychlá. Dokonce se dá metoda použít v prostorech, kde se nedají žádné jiné způsoby použít, například v oblastech schodiště, výklenků a podobně.

Do zdiva se pod tlakem napouští různé materiály, například silikonové krémy, polyuretanová pryskyřice, akrylátové gely a silikonové mikroemulze.

Elektroosmóza

Další možností je aktivní elektroosmóza, což je v podstatě technika, při níž se vysouší zdivo elektrofyzikální cestou. Technologie se ještě rozděluje na další systémy, a to na systém dryM® a BQM dryMECOnomy®.

Pokud sháníte odborníka, který se izolací a sanací zdiva zabývá už dlouhá léta, doporučujeme obrátit se na specialistu jménem František Hróz. Postará se o to, aby vlhkost z vašeho domu zmizla jednou provždy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup