Na co všechno pomáhá jedlá soda?

Máte doma jedlou sodu, ale prakticky nikdy vás nenapadlo, na co všechno ji lze použít? Díky jedlé sodě můžete zachránit své vlasy, zregenerovat pokožku nebo třeba vyhrát boj s černými tečkami. Co všechno ještě jedlá soda dokáže? To si pojďme říct v našem článku.

Pomocí sody vybělíte zuby

Věděli jste, že pomocí jedlé sody můžete vybělit svůj úsměv? Jedlá soda se přidává do většiny bělících přípravků, a pokud tyto často předražené přípravky nechcete kupovat, můžete si zuby vybělit pohodlně i doma. Stačí smíchat sodu, zubní pastu, peroxid vodíku a trochu vody. Tuto směs si pak naneste na zuby a nechte chvíli působit. Následně si opravdu důkladně vyčistěte a vypláchněte ústa. Po pár použití bude váš úsměv určitě bělejší. Ale nepřehánějte to, soda může i uškodit. Abyste předešli zvýšené citlivosti zubů, doporučujeme používat jednou týdně.

Na co všechno pomáhá jedlá soda?
Se sodou můžete zkrášlit svůj úsměv.

Regenerace pokožky a boj s černými tečkami

Jedlá soda pomáhá také v boji proti černým tečkám, přidává se totiž i do většiny kosmetických přípravků. Pokud tedy smícháte lžičku sody a destilované vody, vytvoříte si čistící vodu na obličej, která vám po několika použitích pomůže vyhrát boj s černými tečkami. Vodu ovšem používejte taktéž pouze jednou týdně.

Soda pomůže i místo peelingu, zbaví vás odumřelých kožních buněk a podpoří regeneraci pokožky. V tomto případě si nasypte trochu sody do dlaní a přidejte malé množství vody. Takto si rukama vyčistěte obličej. Účinný domácí peeling bez chemie je rázem na světě.

Na co všechno pomáhá jedlá soda?
Mastné vlasy, SOS! Jedlá soda pomůže.

Může soda zachránit účes?

Jedlá soda je mimo výše zmíněné věci pomocníkem také při rychlé záchraně vlasů. Působí jako suchý šampon, který zachrání mastný účes. Stačí si nasypat menší množství sody do dlaní a vmasírovat do vlasů. Efekt bude naprosto stejný, jako kdybyste použili suchý šampon. Jen se jedná o několikanásobně levnější variantu.

Jedlá soda toho umí zkrátka opravdu mnoho. Na co ji používáte vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup