Tipy a rady, jak dosáhnout kvalitního spánku

Spánek je pro člověka opravdu velice důležitý. Bohužel dnes si lidé myslí, že spánek je jen obírá o jejich drahocenný čas, a tak nechtějí spát zbytečně dlouho. Jenže ne nadarmo se říká, že člověk musí spát minimálně sedm hodin. Minimálně sedm hodin spánku potřebuje lidské tělo, které během spánku regeneruje, které sílí a které během spánku odpočívá. Pokud bychom nespali dostatečně, pokud bychom na spánek zapomínali, bude to mít neblahé důsledky na naše zdraví. Například se nám bude zvyšovat krevní tlak, sníží se nám obranyschopnost nebo dojde k nižší produktivitě v zaměstnání. A po tom nikdo netouží.

Pokud byste však chtěli spát, ale nejde vám to, pravděpodobně trpíte nespavostí. Nebo vás snad trápí nedostatečná kvalita vašeho spánku? Ať už je to tak či onak, prozradíme vám, jak dosáhnout kvalitního spánku.

Základem je kvalitní a správná matrace

Člověk si říká, že základem kvalitního spánku je odbourávání zlozvyků nebo minimální sledování displeje telefonu před spaním. Jenže pravdou je, že základem kvalitního spánku je především správná matrace. Pokud budete spát na nekvalitní matraci, která vám nebude vyhovovat, je problém na světě. Budou vás bolet záda, za krkem, vaše nálada bude věčně na bodě mrazu. Pokud se tedy chcete konečně dobře vyspat, vyměňte svou starou matraci za novou. Aktuálně na trhu najdete celou řadu velice kvalitních modelů, k nejoblíbenějším se řadí zdravotní matrace, ortopedické matrace nebo matrace latexové.

Omezte příjem kofeinu

Abyste dosáhli kvalitního spánku, neměli byste se ničím rozhodit. Měli byste naopak snažit o maximální uklidnění organismu. Odborníci doporučují, že je třeba snížit příjem kofeinu, který nenechá člověka v klidu. Pokud právě kofein je to, co v životě konzumujete ve zvýšené míře, pak se nemůžete divit tomu, že váš spánek není dostatečně kvalitní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup