Zdravotní výhody saunování

Sauna je ideální místo pro teplomilné jedince, kteří se v chladných zimních dnech chtějí zahřát v příjemně provoněné místnosti. Nejenže si tím prohřejete celé tělo, prospějete tím i svému zdraví!

Trend saunování se zrodil v severských zemích. Největšími milovníky sauny jsou dle průzkumů Finové. A jaké že má saunování výhody?

Uvolníte se

Saunování má velmi dobrý vliv na zklidnění těla i mysli. Zapříčiňuje klidnější činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty a zmírňuje bolest kloubů a svalů. Pokožka se uvolní, lépe dýchá a snáze se vám prokrví končetiny. Pobyt v sauně prospívá také duševní pohodě, zbaví vás stresu, nervozity i migrény.

Očistíte se

Tím, že se v sauně hodně zpotíte, se z vašeho těla vyloučí spousta škodlivých a toxických látek. Právě proto se doporučuje odložit veškeré šperky a vstupovat do sauny nahý pouze s ručníkem.

Zdravotní výhody saunování

Otužování

Teplotní rozdíly v sauně se pohybují kolem pětadvaceti stupňů, i proto se doporučuje začínat od spodních lavic a nahoru se přesunout až později. Nejvhodnější poloha je samozřejmě ležení, tím své tělo nejlépe uvolníte. Díky pravidelnému saunování se navíc znatelně otužíte a vaše tělo bude odolnější proti mnoha infekcím.

Nezapomeňte pít!

Saunování se často doporučuje při hubnutí, samotným pobytem v sauně se však tukových zásob nezbavíte. Díky horku v sauně vypotíte až půl litru vody, což se sice na váze projeví, myslete však na to, že je důležité tyto tekutiny bezprostředně doplnit!

Optimální saunování

Navštěvujte saunu jedenkrát týdně ve večerních hodinách. Dospělý člověk by zde měl pobýt 15 až 30 minut a v pravidelných intervalech se sprchovat studenou vodou. Ohřátí a následné ochlazení by měl podstoupit třikrát.

Zdravotních výhod saunování je celá řada a čas od času byste je měli navštívit. Vzít můžete koneckonců i své děti!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup