Rady, jak si poradit s výběrem krmiva pro koně

Máte koně a chcete, aby měl co možná nejlepší výživu? Potřeba všech živin, minerálů a vitamínů je důležitá hlavně u sportovních koní, kteří často trénují a očekávají se od nich určité výkony. V článku najdete rady, jak vybrat krmivo pro vašeho koně na základě různých parametrů.

Podle plemene a věku koně

Základem krmiva pro koně je kvalitní seno. Pro získání více energie a dalších živin se doplňují nejrůznější obiloviny a jejich směsi. Zkušení majitelé koní jistě dokážou namíchat směs z jednotlivých surovin a připravit optimální porci pro poníka, dostihového koně či chladnokrevníka určeného pro tahání dříví z lesa. Ještě jednodušší variantou, jak pokrýt nutriční nároky koně, je pořízení již připraveného krmiva pro koně. Jde o směsi obsahující vlákninu, lehce stravitelné tuky a sacharidy. V několika produktových řadách je možné vybrat krmivo odpovídající požadavkům konkrétního koně.

Vezměte v úvahu vytíženost

Kromě plemene a věku koně je potřeba vzít v úvahu i jeho sportovní vytíženost. Od toho se odvíjí dávka krmiva. Pokud by dostával příliš hodně, mohlo by docházet k tloustnutí. Naopak při častých a vydatných trénincích je potřeba zvýšit krmnou dávku pro dostatečnou regeneraci a doplňování sil na další trénink či závody.

Zvolte kvalitní značku

Dobrou volbou je česká značka krmiv Energys. Krmivům pro koně věnují speciální pozornost a nabízí tři různé řady pro možnost sestavit si optimální krmnou dávku pro jakéhokoliv koně. Sportovní koně ocení kvalitu řady Premium v jemnější struktuře pro dobré proslinění a následně lepší trávení bez potíží. S řadou Nature si snadno připravíte optimální krmnou dávku pro každého koně. Skládá se z přírodních surovin a může fungovat samostatně nebo jako vhodný doplněk dalších dvou produktových řad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup