Rozzařte svůj interiér lucernami!
Lucerny, stínidla na lampy nebo světýlka na stěnách, i to je řešení, jak z minimalisticky zařízených místností můžete vykouzlit útulné a romantické prostředí.
Vyměňte obyčejné žárovky visící ze stropů za elegantní lucerny, barevné lampy nebo je zakryjte za vzorovanými stínidly. Výběr máte široký a pokud váháte, jak zútulnit domov, aniž byste museli kupovat řadu takzvaných lapačů prachu, právě tyto dekorativní a užitečné předměty se vám mohou hodit.
Nad jídelním stolem
V jídelně se nehodí svítit LED žárovkami, k jídlu pronikavé světlo nepotřebujeme. Právě stahovací lampy mohou být tím pravým, co podtrhne večerní atmosféru kolem stolu. Vzdálenost lampy od jídelního stolu by měla být přibližně 55 centimetrů a pokud máte větší stůl, nebojte se pořídit si lamp několik, aby jeho plocha byla osvětlena rovnoměrně.
V obýváku
Obývací pokoj přímo vybízí ke zútulnění lampičkami se stínidly z textilních materiálů. Ty světlo příjemně tlumí a poskytnou přiměřené osvětlení, pokud si chceme v pozdním odpoledni číst nebo když na pořad v televizi nechceme koukat v úplné tmě.
Do ložnic a pokojů
Dnes už existují lampičky s takzvaným stmívačem. Intenzitu, s jakou osvětlují místnost, můžeme regulovat přímo z pohodlí postele. V dětských pokojích se to hodí v případě, že se dítě bojí tmy. Stačí slabá záře, která uklidní a ukolébá.
A pokud si chcete pořídit lampičku na psací stůl, měla by mít kloubové rameno, abyste s ní mohli otáčet a regulovat světlo podle potřeby. Neměla by vydávat příliš velkou záři, aby vás při práci nebolely oči. Praváci lampu umísťují napravo, leváci vlevo.
Lampy a lucerny můžete využít také v koupelně, na zahradě nebo u vchodových dveří. Dbejte však na jejich správné zabezpečí proti vlhku a dalším živlům, které při styku s elektřinou mohou být nebezpečné.