Chcete auto bez problémů? Vezměte si ho v rámci operativního leasingu

Vlastnit automobil je sice výhodné, protože můžete jet kamkoliv a kdykoliv, jenže s jeho provozem jsou často spojené různé trable. Občas se porouchá motor, jindy zase dojde k poškození jiných částí. Pak máte pouze starosti, neustále musíte jezdit do servisu a do vozidla investovat další a další finanční prostředky. Dá se to ale zařídit i jinak. Stačí si sjednat operativní leasing.

Co je operativní leasing?

Jedná se o moderní formu pronájmu automobilů. Smlouvu uzavíráte se společností, jež je i nadále vlastníkem vozidla, vy jej ale máte nárok po celou dobu trvání kontraktu využívat dle své libosti. Oproti klasickému leasingu je zde značný rozdíl v tom, že auto ani po ukončení smlouvy nepřechází do vašeho vlastnictví. Jinak za pronájem platíte pravidelné měsíční splátky, což je stejné jako u běžného leasingu. Ceny se pohybují už od jednotek tisíc korun za levnější modely vozidel.

Operativní leasing, jehož nabídky najdete kupříkladu na webu www.driveto.cz, má spoustu dalších předností. Tak kupříkladu je jeho běžnou součástí základní pojištění. Vám to usnadní práci, neboť se o jeho vyřízení sami nemusíte vůbec starat. V případě havarijního pojištění pak zpravidla bývá požadována pouze lehká spoluúčast.

Ve službě se dá najít také pravidelný servis vozidla, a to po celou dobu trvání smlouvy zdarma. Kromě toho mnozí pronajímatelé nabízejí i řadu atraktivních služeb navíc. Řadí se mezi ně platba dálniční známky, rozhlasového poplatku, silniční daně atd. U některých firem vám dokonce v rámci ceny zajistí i letní a zimní pneumatiky, takže ani o výměnu a nákup pneu se vůbec nemusíte starat.

Proč zvolit operativní leasing?

Tato forma leasingu byla dříve vhodná spíše pro firmy, které potřebovaly mít k dispozici větší vozový park a nemohly si dovolit jeho nákup. Platby měsíčních paušálů totiž tolik nezatěžují firemní rozpočet. Navíc si společnosti mohly dovolit prakticky neustále obnovovat vozidla, takže po několika letech jejich zaměstnanci nemuseli jezdit ve starých autech, jež by nedělala příliš dobrou pověst.

V dnešní době je ale operativní leasing na vzestupu i u soukromých osob. Vyhledávají jej úspěšní lidé, kteří nechtějí mít zbytečné starosti s vlastním autem. Jak již bylo zmíněno, díky servisu a opravám v rámci smluv, ale i dalším prvkům, je smlouva pro lidi velmi výhodná. Po jejím ukončení máte možnost zařídit si zcela nový kontrakt. Díky tomu pak jezdíte opět v novějším modelu auta. Operativní leasing se hodí i živnostníkům a drobným podnikatelům, pakliže v začátcích svého podnikání potřebují vůz, ale nemají počáteční kapitál na jeho zakoupení. U operativního leasingu jim na zajištění vozidla stačí jen pár tisíc korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup