Úspora energií v domácnosti: 3 tipy, které vám ušetří peníze

Víte, jaké výdaje jsou v domácnostech nejvyšší? Ty, které musíte platit za spotřebu elektřiny, plynu a vody! Pokud máte pocit, že pro jejich snížení musíte přestat v takové míře svítit anebo eliminovat spotřebu vody, případně vypínat kotel, jste na omylu – existují mnohem efektivnější metody. Nebudou vás nijak extrémně omezovat jako zastaralé způsoby, jež jsme jmenovali předtím. My pro vás máme celkem 3 tipy, které vám pomohou ušetřit peníze a váš rozpočet nijak nenaruší.

1. Jak na ekonomické vytápění?

Existuje v podstatě hned několik způsobů. Máte-li našetřeno dostatek finančních prostředků, pořiďte si tepelné čerpadlo. Investice v řádu několika desítek tisíc korun se vám postupně vrátí! Nejlevější je pořízení kotle na tuhá paliva, který je levný stejně tak jako dříví na topení. Chce se vám ale toto zařízení neustále obsluhovat a nosit dřevo? Asi ne. Proto je optimální zlatá střední cesta v podobě kvalitního a spolehlivého kondenzačního kotle. Jeho účinnost už přesahuje 100 %, takže se není třeba obávat toho, že byste za plyn platili nějaké extrémní sumy.

2. LEDky v mnoha podobách

Máte-li doma stále ještě staré žárovky s wolframovým vláknem, okamžitě je vyměňte na LEDky. Tato technologie je ekonomičtější a účinnější. LEDky mají až desetinásobně nižší spotřebu elektřiny, jsou mnohem odolnější vůči mechanickému poškození a vůbec jim nevadí neustále zapínání a vypínání. Obecně se udává, že dokážou svítit až 50 000 hodin, což je úctyhodné.

3. Užitkovou vodu lze v domácnosti využívat

Maximální úspory energií je možné dosáhnout nejenom u elektřiny a plynu, ale také při čerpání vody. Postavte si retenční nádrž a čerpejte užitkovou vodu kupříkladu na splachování toalet. Úspora bude za krátký čas znatelná.

Nechte si odborně poradit!

Chtěli byste si prohlédnout ještě další tipy? Využijte encyklopedie v rámci projektu E.ON Rádce. Ten mimo jiné nabízí také služby profesionálních energetických poradců. Ti vám podají relevantní informace jak ke spotřebě energie, tak třeba k žádostem o dotace. Vše je samozřejmě bezplatné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup