Jak mohu ušetřit na povinném ručení?

Chcete mít levné povinné ručení? Je několik cest, kterými se můžete vydat. Pokud je budete navzájem kombinovat, bude vaše pojistka skutečně tou nejvýhodnější na trhu. Doslova můžeme říci, že nebude dražší, než jenom pár set korun. Co pro to udělat? Podívejte se.

Porovnejte si ceny

Aktuálně je na trhu několik desítek pojišťoven, které povinné ručení aktivně nabízejí. A právě z těch můžete vybírat tu nejlepší. Tedy nejvýhodnější. Ideální je sjednat si povinné ručení přes internet, na takzvaných porovnávačích. To z toho důvodu, že si zde můžete jednotlivé ceny snadno porovnat. Nejenom, že budete vidět, o kolik se mohou ceny pojistek lišit. Zjistíte také to, která je nejvýhodnější. A právě u té si pojistku sjednáte a máte jistotu, že oproti ostatním snadno ušetříte. A to nemalé finanční sumy.

Mějte pojistku, která bude jednoduchá

Jistě to znáte. Pokud jste si někdy sjednávali určitý pojistný produkt, měli jste k dispozici základ, ke kterému bylo možné vybrat různé připojištění. Stejné je to i v tomto segmentu. Pokud je vaším cílem získat nejlevnější povinné ručení, je ideální zvolit pojistku pouze v jejím základu. A nic navíc. I přesto, že vám to bude pojišťovna doslova vnucovat. Máme na mysli třeba:

  • Pojistku čelního skla
  • Ochranu osob a zavazadel
  • Asistenční služby

Pokud nic z toho nutně nepotřebujete, je celkem zbytečné to v pojištění mít. Jenom ho to může výrazně zdražit. I tudy vede cesta, jak můžete ušetřit celkem zajímavé finanční prostředky.

Záleží i na tom, jaké auto budete pojišťovat

Od čeho se odvíjí cena pojistky? I od toho, jaké auto potřebujete pojistky. I když se to může zdát celkem nespravedlivé, roli zde hraje objem motoru. Čím je menší, tím nižší je také cena. Pokud jste v situaci, kdy vybíráte nové nebo ojeté auto, a už teď přemýšlíte nad tím, kolik vás bude pojištění stát, je dobré přihlédnout i k tomuto faktu. Některé menší vozy nabídnou objem motoru dokonce pod jeden litr.

Roli hraje i vaše osoba

Není to jenom auto. Jste to i vy. Tedy konkrétně osoba, která pojistku sjednává. Ta může mít takzvaný bonus, nebo malus. První hodnota je spojena s jízdnou bez nehod a může ceníkové pojištění o desítky procent ještě zlevnit. Druhá hodnota označovaná jako malus je pravým opakem. Co když na tom nejste nejlépe? Poproste někoho, kdo pojištění uzavře na sebe. Není povinností, aby měl pojistku sjednanou ten, který je i majitel vozu. I toto může být možnost, jak ušetříte. Když ale s vozem nabouráte, sníží se bonus právě tomu, kdo má pojistku sjednanou.

Pojištění si vybírejte sami

Je několik možností, jak se dnes může povinné ručení sjednat. Když se podíváme na trojici nejznámějších cest, rozhodně se jedná o tyto:

  • Na pobočce pojišťovny
  • Prostřednictvím pojišťovacího agenta
  • Na pobočce autobazaru nebo autosalonu

Ani jedna věc není ideální. Vždy je dobré, když si pojistku vybíráte sami. A to přes internet. Jak proto, že budete mít na výběr ze všech pojišťoven na trhu, tak i z důvodu, že vás nikdo nebude tlačit do různých doplňkových produktů, které se na výsledné ceně pochopitelně podepíší.

Ideální je, když si pojištění volíte vy

A to si také sjednáte. Bohužel ne vždy je to možné. Pokud chcete koupi svého vozu financovat úvěrem, je dobré podívat se na to, zda je lepší půjčka na auto nebo leasing? Proč? Jelikož rozhoduje vlastnictví vozu. A u leasingu vůz nevlastníte a tak pojistku volí majitel auta. Sice je celková částka rozpuštěna ve splátce, ale vy si můžete být jisti tím, že cena takových pojistek rozhodně nepatří k nejzajímavějším na trhu. Bývá tomu spíše naopak. U klasické půjčky je situace lepší, jelikož když se hned stanete majitelem vozu, jste to také vy, kdo si následně volí vhodné pojištění. A to s přihlédnutím k výše uvedenému.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup