Pořiďte si do garáže kvalitní a spolehlivý kompresor

Nebaví vás kvůli každému dohuštění kol obrážet benzínové pumpy v celém okolí? Pořiďte si vlastní vzduchový kompresor. V garáži jej zapojíte do spousty dalších prací, jako je lakování, čištění nebo obsluha pneumatických zařízení. Nejde přitom zdaleka pouze o práce na autě – v každé dílně přijde kompresor vhod pro spoustu různých činností.

1. Huštění pneumatik

Pro huštění pneumatik máte dvě možnosti: buď zakoupit malý 12V kompresor, který se napájí z autozapalovače, je lehký a všude ho s sebou dovezte, nebo si rovnou pořídit kompresor větší. Kompresory se vzdušníkem napájené z běžné 230V sítě sice nejsou tolik mobilní, zato mnohem výkonnější.

2. Lakování

Pro souvislejší lakování auta se bez kompresoru se vzdušníkem prakticky neobejdete. Vzdušník by měl mít objem alespoň 50 l, na středně velké plochy oceníte kompresor s výkonem nad 250 l/min. Méně výkonné kompresory vás budou zdržovat častější potřebou dofukování, navíc je přetěžováním můžete časem úplně zničit.

3. Pneumatické nářadí

Pneumatická nářadí poháněná kompresorem jsou vhodnou alternativou k běžnému elektrickému nářadí. Je snadnější na údržbu a má vyšší životnost. Na trhu jsou desítky nástrojů s různým využitím.

Pneumatická nářadí mají spotřebu vzduchu zhruba mezi 100 až 300 l/min. Rázový utahovák použijete pro povolení šroubů při výměně kola, pro jiné práce na autě se může hodit pilka na plech nebo bruska. Zakoupit si do garáže můžete také prostřihovačku, vyřezávač okenních skel nebo nástroj k čištění povrchů – třeba k odstraňování samolepek.

4. Čištění

Ofukovací pistolí připojenou na kompresor snadno a rychle ofouknete piliny nebo jiný nepořádek. Stlačený vzduch pronikne i do úzkých štěrbin a těsných prostor. Proto je takový způsob vhodný k čištění nejen pracovních ploch, ale také třeba interiéru automobilu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup