K čemu slouží filtry do vysavačů?

Nepostradatelnými pomocníky při úklidu v mnoha domácnostech jsou vysavače. Pomáhají zbavovat podlahy a koberce od všech nečistot. Vysavače nasávají vzduch s nečistotami a prachem díky zabudovanému vzduchovému čerpadlu. Filtry do vysavačů pak slouží k tomu, aby došlo k oddělení nečistot od vzduchu.
Existuje mnoho druhů vysavačů, každý typ má své výhody, ale samozřejmě i nevýhody. Jestliže se potřebujete zbavit pouze drobných nečistot, například v kuchyni či koupelně, bude pro vás vhodný ruční akumulátorový vysavač. Filtry do vysavačů tohoto typu mohou být papírové nebo trvalé. U trvalých filtrů stačí, když je omyjete vodou nebo vysypete, a můžete je používat dál. Pokud máte menší byt, bude pro vás ideální tyčový vysavač. Obrovských kladem tyčových vysavačů je snadná manipulace s nimi. Další možností jsou klasické sáčkové vysavače. Jestliže se vám nechce neustále dokupovat sáčky do centrální vysavače, raději si kupte bezsáčkový vysavač. Pokud sháníte vysavač pro úklid větších ploch, jako jsou například kanceláře, budou nejlepší volbou hrncové vysavače. Dále existují vysavače s vodním filtrem, parní vysavače, robotické vysavače či centrální vysavače.
Velmi důležitou částí tohoto zařízení jsou filtry do vysavačů. Filtr totiž ovlivní, jaké množství prachu a dalších nečistot se vrátí zpět do vzduchu. Toto ale neovlivňuje jenom kvalita filtrů, ale také samotná konstrukce vysavače a umístění filtru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup