Proč a jak získat od státu dotaci na fotovoltaickou elektrárnu?

Chcete jít s dobou a podpořit vlnu zelené energie? Globální oteplování se zatím stále nedařilo zastavit, proces vymírání živočišných druhů klíčových pro světový ekosystém stále pokračuje. Silně neekologické uhelné elektrárny zároveň stále tvoří největší část naší energetiky. Proto každý, kdo si nainstaluje na střechu solární panel, aspoň trochu přispěje k lepší budoucnosti pro naše děti a vnuky.

Finanční úspora

Druhým bodem, pro většinu čtenářů asi ještě důležitějším než ekologie, je finanční úspora. Jak se můžete dočíst na webu firmy Tri energo, prestižní české firmy s 15ti lety praxe s montáží fotovoltaických systémů, s využitím dotací od programu Nová zelená úsporám fotovoltaika již není drahou záležitostí. Státním fond životního prostředí České republiky na tuto zelenou formu energie rozdává dotace v řádu desítek tisíc, až do 150 000 Kč. Zároveň je možné ušetřit až 15 000 Kč ročně za vytápění.

Typy solárních elektráren

Firmy Tri energo dodávaná fotovoltaická elektrárna na klíč může být dvojího typu:

  1. Elektrárna s ohřevem teplé vody – Levnější varianta. Přetoky jsou řešeny ohřátím teplé užitkové vody (TUV). Tato varianta však není příliš flexibilní.
  2. Hybridní fotovoltaická elektrárna – Flexibilnější varianta. Přetoky energie jsou uloženy v bateriích, takže i při výpadku proudu z distribuční sítě nebo sychravém počasí můžete nadále svítit, brouzdat po internetu nebo využívat plynové topení.

Firma Tri energo, sponzor tohoto článku, pro zájemce o dotace na fotovoltaiku zařídí kompletní administrativu žádosti o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu, od návrhu řešení, zpracování projektové dokumentace a odborného posudku, podání žádosti až do samotné vyplacení dotace na zákazníkův účet. Zařídí i veškerou komunikaci se Státním fondem životního prostředí České republiky.