Zateplujete? Poradíme, jak na to

Také nejste spokojeni s tím, kolik tepla vám pravidelně unikne z vašeho domu? A to vlivem jeho nedostatečného zateplení? Rizikových míst v každém konkrétním objektu je hned několik. Primárně je to:

  • Omítka
  • Okna a dveře
  • Střecha a sklep

Samozřejmostí je to, že čím lepší izolace, tím větší jistoty spojené s tím, že teplo nebude unikat. A tím se komplexní zateplování domu pozitivně podepíše hlavně na nákladech na vytápění. Ty mohou být i o desítky procent nižší, což znamená také mnohem rychlejší návratnost investice. Na co se zaměřit, to již víme. Nyní se podívejme i na možnosti financování.

Nemáte vlastní finance? Zvolte úvěr

Pokud máte vlastní finanční prostředky, máte v tomto směru doslova vyhráno. Pokud ne, není třeba zoufat. Dnes platí, že pokud jde o půjčky na bydlení, obvykle je doporučují i odborníci. Zapomínat nesmíme také na to, že právě tyto formy patří i mezi nejvýhodnější. Nemusí to být nutně jenom hypotéka nebo úvěr na rekonstrukci, jelikož potěší také podpora ze ŠFRB na obnovu, která je také jedním z úvěrů, které jsou dnes hitem. A to primárně proto, že můžete získat úrok ve výši jednoho procenta, nebo splatnost v délce až patnácti let. Takové výhody nenajdete ani u té nejlepší banky.

Správné materiály jsou základ

Aby byla izolace provedena skutečně tak, aby vám vyhovovala, je často třeba použít různé typy materiálů. Hitem jsou dnes různé skelné vaty, polystyren, ale problémem nemusí být třeba ani plexisklo na zasklení různých otvorů, stejně jako řada i hlukových, nebo hydroizolačních materiálů. Pokud jste v dané oblasti laikem, je dobré nechat výsledné rozhodnutí a doporučení spíše na samotné firmě, která bude realizaci provádět. Ta by měla vždy odůvodnit, proč se k dané možnosti rozhodla a co vám přinese. A to právě ve spojení se zlepšením izolačních vlastností celého vašeho domu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup