Čtyři nejlepší lyžařské areály v Itálii

Do Itálie jezdí za pořádným lyžováním nadšenci i začátečníci minimálně z celé Evropy. Kde je to nejlepší?

Itálie disponuje nejen velkou částí Alp, ale také Dolomity a Apeninami. Lyžaře sem také láká kvalitní kuchyně a skipasy za velmi výhodné ceny jak pro děti, tak pro dospělé. Kam se vyplatí vyrazit?

Cortina d’Ampezzo

Vzdálenost z Prahy je 670 kilometrů, přístup sem je však poměrně volný a pohodlný. Cena skipasu na čtyři dny se pohybuje kolem čtyř tisíc korun pro dospělé.

V roce 1956 se zde konaly zimní olympijské hry. Tohle dolomitské středisko ale netěží jen ze své slavné historie, místo na výsluní si zaslouží oprávněně díky kvalitním sjezdovkám, které se vinou mezi skalními štíty a můžete se spolehnout, že jsou pečlivě upravené.

Čtyři nejlepší lyžařské areály v Itálii

Livigno

Od Prahy je Livigno vzdáleno 660 kilometrů, skipasy pro dospělé nepřesahují čtyři tisíce korun. Livigno leží na hranicích se Švýcarskem a říká se mu někdy Malý Tibet. Je izolované horami od okolního světa a díky nálepce “bezcelní zóna” se sem jezdí nejen za lyžováním, ale i za levnými potravinami a alkoholem.

Lákavý tento areál je především pro snowboardisty, ale i děti zde najdou dostatek vyžití.

Čtyři nejlepší lyžařské areály v Itálii

Sestriere

Ačkoliv je tento areál trochu dál, z Prahy víc než tisíc kilometrů, vyplatí se milovníkům dobrého lyžování a epických výhledů do krajiny. V roce 2006 se zde konaly olympijské hry. Vládne zde kosmopolitní atmosféra a můžete si užít kousek Francie za italské ceny. Ocení ji především milovníci červených sjezdovek.

Kronplatz

Tento areál je nám trochu blíž, z Prahy něco málo přes 600 kilometrů. Čekají tu na vás až deset kilometrů dlouhé sjezdovky vybavené stoprocentním umělým zasněžováním. Jihotyrolský areál ocení především začátečníci a rodiny s dětmi.

Dále můžeme doporučit například areál Val di Sole. Ať už se vydáte kamkoliv, zklamaní určitě nebudete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup