Zažijte nevšední lyžování v Rakousku

Rakousko je zemí, která je pro turisty zajímavá v letní i zimní sezóně. Letošní přívaly sněhu i mráz lákají především do horských oblastí Rakouska, kde je pro návštěvníky připraveno několik tisíc kilometrů sjezdovek.

Lyžování Rakousko umožňuje ve většině svých regionů. Každá oblast je něčím specifická a nabízí svým návštěvníkům služby šité na míru právě jim. Například pobyt pro děti zdarma v rámci skipasů. Do jakých oblastí je nejlepší se vydat?

Oblíbené lyžařské oblasti

Rakousko tvoří ze dvou třetin Alpy, tudíž může turistům nabídnout široké spektrum lyžařských středisek. Mezi nejoblíbenější lyžařskou oblast patří Ski Amadé, která je současně i největší v Rakousku. Turistům může nabídnout 760 km sjezdovek v 25 střediscích 5 regionů Salzburska Štýrska. Pozadu nezůstává ani Tyrolsko. K nejznámějším zdejším střediskům patří Kitzbühel, Sölden nebo Zillertal.
Lyžování v Rakousku si můžete užívat i v letních měsících. Umožňuje to hned pět ledovců ve výšce 3000 m. Ideální podmínky pro lyžování jsou v dubnu, nicméně i v červnu si zde můžete dobře zalyžovat.

Lyžování v Rakousku se skipasem

Lyžařský ráj Ski Amadé si připravil výhodné nabídky lyžování v Rakousku se skipasem pro rodiny, děti i seniory. Na jeden skipas můžete lyžovat na 760 km sjezdovek 5 regionů. Ve středisku Flattach v Korutanech můžete lyžovat se 3denním skipasem Molltal Opening, který zahrnuje 3 × ubytování, 3denní skipass a skibus. Skipas Intersport Opening zahrnuje nejen 3denní ubytování, ale také možnost testování nových lyží a snowboardů. Dále si budete moci užít snowpark nebo party s živou hudbou.

Nabídka lyžařských zážitků v rámci Rakouska je opravdu pestrá. Stačí si jen vybrat a vyrazit. Ať se vydáte lyžovat kamkoli, vždy dbejte na bezpečnost sebe a svého okolí. Proto jezděte vždy jen po vyznačených trasách a zbytečně neriskujte.