Chcete si koupit RC auto? Poradíme vám s výběrem

Pokud si chcete koupit RC automobil, nabízí se vám celá řada možností, navíc si můžete objednat i různá příslušenství. Předtím, než se pustíte do výběru, si odpovězte na dvě základní otázky. Kde budete s RC modelem jezdit? Jste profesionál, nebo spíše začátečník? Odpovědi na dané otázky vám pomohou s rozhodováním.

Pravděpodobně hlavním faktorem při výběru RC auta je to, kde s ním plánujete jezdit, protože existují RC modely silniční a terénní.

Silniční RC auta

Silniční modely jsou vhodné pro rovný povrch, jako jsou zpevněné silnice, asfalt a koberec. Vozidla jsou konstruovaná pro rychlou jízdu a mají nízkou světlou výšku, a tím pádem nejsou ideální volbou na nerovný povrch. Silniční auta vypadají skvěle i po designové stránce, jsou propracovaná do detailů a od skutečných vozidel jsou takřka nerozeznání, tedy až na velikost.

Terénní vozidla mají větší odpružení i světlou výšku, tudíž mohou jet i tam, kam silniční auta nikoliv.

Buggy zvládají upravené dráhy s povrchem z písku, truggy jsou ideální volbou na asfalt, trávu, cesty a sníh. Monster truck využijete v náročnějším terénu, naopak nemá dobré jízdní vlastnosti na asfaltu. Short course model je zase jako dělaný na asfalt a upravené dráhy.

Jste profesionál, nebo začátečník?

Pokud vybíráte úplně první RC auto, potom byste neměli investovat hned do nejdražšího modelu na trhu. Současná nabídka je naštěstí rozmanitá a na výběr je celá škála modelů, takže si na své přijdou jak začátečníci, tak i ostřílení profesionálové.

Co zohlednit u motorů?

I v elektronice došlo k nemalým pokrokům, přičemž současná RC auta mají motory se špičkovým výkonem, které dokážou perfektně konkurovat i nitro a benzínovým alternativám. Co se týče elektrického pohonu, máte na výběr motory stejnosměrné a střídavé (bezkartáčové).

TIP na článek: Nejlepší hračky pro děti

Stejnosměrné motory jsou levnější, nemají tak vysoký výkon, ovšem vyznačují se plným točivým momentem od nulových otáček. Používají se zejména v expedičních autech a crawlerech. Stejnosměrné motory se doporučují především začátečníkům, neboť RC auta nejsou tak rychlá a lépe se ovládají.

Další variantou jsou střídavé motory, které už nejsou pro dětská autíčka na dálkové ovládání, ale pro vskutku silné RC modely. Chlubí se totiž dvakrát větším výkonem a neomezenou životností.

Pokud tedy hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat RC modely (auta, lodě, tanky, traktory apod.), podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu MinisterstvoHracek.cz. Budete nadmíru spokojení nejen s rozmanitostí, ale také s cenovou politikou. V nabídce jsou i autíčka na dálkové ovládání pro nejmenší ratolesti. Tak neváhejte a pusťte se do výběru.