Elektrický, nebo mechanický vysokozdvižný vozík?

Když se zařizuje sklad, je třeba myslet nejen na dostatečně velký prostor, regálový systém a palety, ale také na techniku, která pomůže s manipulací. Možností je celá řada. Možná jste už slyšeli o manipulačních plošinách nebo zdvihacích stolech. Úplný základ každopádně představují vysokozdvižné vozíky.

Skladujete-li zboží na paletách, není o čem přemýšlet, elektrický paletový vozík ve skladu určitě užijete. Nebo raději mechanický?

Nízkozdvižný vs. vysokozdvižný vozík

Skladujete palety pouze na zemi? Pak by vám teoreticky mohl stačit nízkozdvižný vozík. Tento typ vozíků se ovládá ručně, starší modely ani nemívají žádný motor. Používá se primárně pro převoz palety z místa na místo po zemi.

Ve většině skladů však chcete využívat prostor do výšky, abyste nemuseli platit pronájem obrovské plochy, a tady se už neobejdete bez vozíku vysokozdvižného. Vidlice tohoto vozíku dokážou po nosníku vystoupat do výšky několika metrů, pak se zaseknou pod paletu a pomohou vám ji bezpečně přesunout na zem.

Důvody pro koupi mechanického vozíku existují

Elektrický vysokozdvižný vozík zdvihne náklad do výšky poměrně snadno, u mechanické varianty se o to musí postarat obsluha vozíku pumpováním oje či nožním pedálem. Proč by vůbec někdo měl vybírat tuto variantu? To je jednoduché. Ruční vysokozdvižný vozík je nezávislý na přívodu energie, nikdy se mu nevybije baterie. Kromě toho je bezpečnější, protože se nikdy nemůže pohybovat bez obsluhy, nemusíte tolik řešit bezpečnostní opatření. Kromě toho jsou ruční vozíky podstatně levnější, spousta firem si je pořizuje do začátku a poté přejdou na elektrickou variantu.

Ruční i elektrické vysokozdvižné vozíky prodává společnost TOR INDUSTRIES. Má největší výběr skladového vybavení a zvedacích zařízení v ČR, takže u ní určitě najdete vybavení také pro váš sklad. Zajímavé jsou i nabídky výprodejů.