Pojištění odpovědnosti je v českém prostředí velmi oblíbené

Sjednává si jej stále více lidí, mluví se o něm také v mnoha médiích. Jistě, pojistka, která se týká odpovědnosti, není v českých zemích žádnou Popelkou, co by snad byla na samém okraji veřejného zájmu. Je to pojištění, na nějž se lze obrátit v mnoha nepříjemných situacích, ať už půjde o události v zaměstnání, na nákupech nebo při trávení volného času. Prevence je pak jistě lepší variantou než složité řešení, které by bylo navíc nutné řešit poměrně nákladně z vlastní kapsy.

Klid v duši a rychlé řešení problémů

Výhodou je hlavně fakt, že se máte v případě potíží na koho obrátit. A bohužel, nikdo nelze potíže účinně předvídat, náhody se totiž dějí dnes a denně, vyhnout se jim tedy stoprocentně rozhodně nelze. Pojištění odpovědnosti je synonymem klidné duše, která ví, že se může spolehnout na dobrého partnera. Pomůže ve chvíli, kdy nedopatřením vysklíte okno nebo například poškodíte vybavení obchodu.

Majetková, zdravotní či finanční újma, to vše může zahrnovat podobná pojistka. Výhodou je vysoký limit pojistného plnění a také fakt, že pojistná ochrana platí nejen v ČR, ale i za hranicemi. Vlastně kdekoliv, kam se vydáte, žádné omezení totiž v tomto směru není. Stát se přitom může opravdu leccos, a to samozřejmě nejen v naší zemi, ale i na dovolené nebo služební cestě.

Pojištění odpovědnosti je v českém prostředí velmi oblíbené

Řešení i pro dlouholeté zaměstnance

Pojistka může mít různé formy, nabízí se například i pojištění odpovědnosti pro zaměstnance, které je vhodné nejen pro jednotlivce, ale i pro početnější pracovní kolektivy. Speciální verze tarifu čeká i na řidiče z povolání, kteří mají služební vůz běžně k dispozici i pro soukromé účely. Varianta, která je pojmenovaná Standard pak bude určena všem, bez ohledu na jejich pracovní zařazení, které nebude pojišťovna blíže přezkoumávat.