GPS sledování vozidla je praktická pomůcka pro soukromníky i pro firmy

Využití GPS technologií v autodopravě není ničím novým. Víte ale, že jsou tyto technologie dostupné pro každého? Systém Positrex, který nabízí firma LEVEL, dokáže monitorovat pohyb vašeho vozidla, ať již to děláte kvůli knize jízd, nebo z důvodu ochrany automobilu před krádeží. I k tomu lze tento systém využít.

Positrex chrání auto před „nenechavci“

Tato perfektní funkce systému se hodí pro ochranu soukromých i firemních automobilů. GPS sledování vozidla dokáže vysílat signály o pohybu automobilu a dát tak informaci bezpečnostní agentuře, Policii ČR nebo vám. Pachatel přitom nemá vůbec tušení, že se takovéto zařízení v automobilu nachází. Jenomže Positrex umí ještě mnohem více. Například na dálku vypnout motor automobilu, komunikovat s nainstalovanými senzory uvnitř kabiny, sledovat otřesy automobilu i jeho náklon, kdyby se pachatelé rozhodli automobil odcizit pomocí jeho odtahu. Tento bezpečnostní systém zlodějům prostě nic neulehčí a nic nedá zadarmo.

Praktický pomocník pro firmy i živnostníky

Pro osobní podnikatelská vozidla, pro dodávky, ale i jako GPS lokátor pro kamiony lze Positrex využít přímo pro podnikání. Umí sám vést e-knihu jízd, ale rovněž dokáže diagnostikovat a shromažďovat data o technickém stavu vozidla (například stav baterie, teplotu), či o způsobu jízdy (rychlost). Samozřejmostí je záznam o poloze a trase. Systém komunikuje přímo s mobilní aplikací, kam potřebná data posílá. Díky těmto záznamům umí Positrex rovněž hodnotit jízdu řidičů a tím i předcházet škodám kvůli nehodám způsobeným agresivní jízdou, nebo též poruchou vozidla.

Dovolit si jej může každý

Pořízení GPS jednotky je podle jejího typu od 3000 do 6000 Kč. Nejde tedy o nijak cenově náročné zařízení. Data z jednotky si lze zobrazovat na mobilním telefonu, na tabletu i na PC. Za využití systému se pak platí měsíční tarif. Méně služeb stojí 99 Kč s DPH měsíčně, kompletní služby jsou za 242 Kč s DPH měsíčně. Doplňkem k tarifům jsou příplatky za mapové podklady v ceně 36 Kč ev. 61 Kč s DPH.