Jaké typy kolagenu existují a který je nejkvalitnější?

Asi se shodneme na tom, že si všichni přejeme zdravý pohybový aparát, pleť, vlasy i nehty. Abychom tohoto stavu těla dosáhli, potřebujeme kolagen. Jeho tvorba ale s přibývajícími lety klesá. Jak jej doplnit?

Spotřeba se nemění, ale produkce klesá

Naše tělo potřebuje kolagen pro to, aby zářilo zdravím. Vždyť tato látka ovlivňuje nejen stav našeho pohybového aparátu, ale také náš vzhled. Od 25. narozenin klesá produkce kolagenu vždy o jedno procento ročně. Úbytek kolagenu přitom lze nejvíce pozorovat na vlasech, pleti a na nehtech. Přejete si mít bohatou hřívu a krásnou pleť? V tom případě bude potřeba kolagen do těla začít dodávat.

Mořský kolagen jako top produkt

V konkurenci nejvíce vyniká mořský kolagen. Právě tato látka se ukazuje být tou nejlepší, co se kvality týče. Na rozdíl od hovězího a vepřového kolagenu se mořský kolagen do těla velmi rychle vstřebává. Navíc je jeho největší předností jeho pozitivní účinek na pleť. Všechny jeho živiny se po jeho konzumaci rychle přemisťují na správná místa v těle. Mořský kolagen bývá v konkurenci dalších produktů nejvíce ceněn.

Který je lépe stravitelný?

Existuje několik typů kolagenu. Jak už jsme zmínili, můžete si vybrat hovězí, vepřový nebo mořský. Ty se dále vyskytují v nativní podobě, která je neupravená pro naše tělo a je proto hůře stravitelná, nebo upravená podoba. V upravené podobě se kolagen vyskytuje jako hydrolyzovaný produkt. Efekt jeho užívání je vyšší, je pro tělo lépe vstřebatelný a jeho účinek je rychleji poznat.

Existuje několik možností, jak si obstarat doplněk stravy, který zajistí tělu pravidelný přísun kolagenu. Nejsnadnější cesta je získat hydrolyzovaný mořský kolagen. V této podobě je látka snadno vstřebatelná, má výborné vlastnosti i její efekt je velmi rychle viditelný. Pomocí kolagenu si tak zajistíte výživu pro klouby, kůži, vlasy i nehty.