Odreagujte se na paddleboardu

Řada z Vás frčí na rodinnou dovolenou, někteří z Vás si vyberou zahraničí, jiní zůstanou věrní českým rybníkům a přehradám. S létem je vždy spojena voda, vodní sporty a koupání. Pokud hledáte aktivitu, která by Vás mohla bavit a je spojena s vodou, vyzkoušejte paddleboard.

V čem je paddleboard dobrý a proč byste ho měli zkusit i Vy? Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

Co je to paddleboarding?

Paddleboarding je populární vodní sport, který spočívá v plavbě na paddleboardu. Paddleboard je plovák na vodu, který může být buď pevný, nebo nafukovací. Principem je se na něho postavit a pomocí vesla se pohybovat po vodní hladině.

Je to ideální vodní zábava také pro začátečníky. Pokud nejste dobří plavci, doporučujeme si na paddleboard vzít nafukovací vestu. Paddleboard se dá dělat rekreačně nebo závodně.

Odreagujte se na paddleboardu

Paddleboard přináší řadu zdravotních benefitů

Obrovskou výhodou je, že při plavbě na paddleboardu podpoříte celkové zdraví. Vzhledem k tomu, že musíte při jízdě udržovat balanc a zároveň pádlovat, zapojíte do hry mnoho svalů. Posílíte lýtkové svaly, ale také prakticky všechny svaly v horní části těla.

Pokud vyrazíte na vodu pravidelně, můžete předejít bolestem zad nebo kloubů. Čím rychleji budete pádlovat, tím více posílíte i celkovou fyzickou kondici. Není to nic jednoduchého, pokud byste chtěli paddleboard pořádně rozjet.

Tento vodní sport se dá dokonce využít i k hubnutí. A to ocení také ženy. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na celkové zlepšení a posílení stability těla a koordinaci pohybů. Jak vidíte, takové cvičení na paddleboardu se opravdu vyplatí.

Jaké jsou největší výhody paddleboardingu?

Paddleboarding je v první řadě dostupný pro všechny. Na paddleboardu mohou dovádět muži, ženy, ale i větší děti. Paddleboard skvěle využijete, ať už jedete na přehradu, rybník nebo jinou vodní nádrž. Nemusíte se spoléhat na vítr, paddleboard si poháníte sami.

Odreagujte se na paddleboardu

V případě, že si koupíte nafukovací paddleboard, bude se Vám s ním snadno cestovat. Po příjezdu si ho nafouknete a můžete na vodu. Na konci dne ho můžete vyfouknout a snadno uklidit třeba do auta, kde nezabere tolik místa.

Paddleboarding není nebezpečný sport, v nejhorším případě spadnete do vody. Výhodou je jeho cenová dostupnost. Stačí, když si koupíte paddleboard a pádlo. Nic dalšího nebudete potřebovat dokupovat.

Výhodou je naprostá svoboda, kterou budete mít na paddleboardu. Nemusíte s ním jen plout, ale můžete na něm případně i cvičit jógu nebo jen tak odpočívat a nechat se kolébat vlnami. Existuje paddleboard určený přímo na cvičení, kterém je uzpůsobený.

Kde jinde chcete najít atraktivní sport, který bude bavit Vás i děti a bude cenově dostupný? Paddleboard můžeme pro letošní léto jen doporučit.