Hliníkové profily pro firmy i kutily

I laik ví, že hliník jako materiál vyniká zejména dvěma v praxi využívanými vlastnostmi. První z nich je, že jde o velice lehký materiál. Druhou je jeho odolnost vůči chemickým látkám i povětrnostním vlivům. I hliník sice koroduje, ale zcela jinak než neušlechtilá ocel a surové železo. V podstatě je hliník využíván jako nekorodující materiál. I proto jsou velice často používané různé hliníkové profily, plechy, a jiné hliníkové polotovary či hotové výrobky.

Hliník v kuchyni

Osobně si z dětství pamatuji hliník zejména v kuchyni. Nádoba Remosky byla z hliníku a naše babičky tuto nádobu milovaly natolik, že na ní vařily i na běžné plotně bez elektrického víka Remosky. Běžný byl hliníkový příbor, hliníkové náčiní na vaření, i další kuchyňské pomůcky. Myslím, že lis na brambory je z hliníku doposud. Postupem času získal hliník v kuchyni špatnou pověst. Dříve byl považován za netoxický, řada výzkumů však pak přišla s tvrzením, že se může hliník hromadit v kostech a plicích a být příčinou vzniku různých onemocnění. Zejména přímé ohřívání potravin na hliníku se rozhodně nedoporučuje. A to ani na hliníkových miskách používaných ke grilování. Nic však nebrání použití hliníku v sendvičových vrstvách hrnců. Tady s hliníkem do přímého styku nepřijdou ani potraviny, ani my.

Hliník jako partner do nečasu

Pro venkovní prostředí je však hliník ideální. Zastřešení bazénů z hliníkových, na míru vyráběných profilů, jsou naprosto skvělá. Stejně tak jako konstrukce skleníků a zimních zahrad. Díky rovněž za hliníkový zahradní nábytek. Komu se chce dva až třikrát ročně „mazat“ dřevěný nábytek olejem, na který si pak týden nelze sednout, a i poté máme mastné kalhoty? Nemluvě o vysokých cenách oleje na tvrdé dřevo. Hliníkový zahradní nábytek opatřený barevnými nátěry, třeba žádanou černou, vypadá skvěle, je lehoučký a snadno se přemísťuje. 

Sortiment hliníkových profilů

Bohaté využití mají i různé hliníkové profilyV praxi se využívají zejména duté profily kruhového, čtvercového nebo obdélníkového průřezu různé světlosti a délky. Dále pak plné tyče ­­– opět kruhové, čtvercové a obdélníkové. Využití najdou v zámečnické výrobě, ale i u domácích kutilů při výrobě různých DIY konstrukcí pro dům i zahradu. Všechny zmíněné profily nabízí TME Slovakia, která veškeré profily prodává i v České republice v e-shopu www.tme.eu.

TME Slovakia nabízí i speciální hlinkové profily, které se používají při stavbě 3D tiskáren. Jde o velice žádanou oblast.

DIY: hliníkové konstrukce na ochranu rajčat

Nenapadá vás, k čemu hliníkové profily využít například v domácnosti? Aktuálně se blíží sezóna rajčat. Právě z hliníkových profilů se dají vyrobit svépomocí jednoduché foliovníky, které i na venkovním záhonu dokážou rajčatům nabídnout více tepla a ochranu před deštěm, a tedy i před plísní rajčatovou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup