Balící stroje – technika, která je stále potřeba

Všechno, co kupujeme, se dnes dodává v obalech. Potraviny, elektronika, oblečení, hračky a další běžné i méně obvyklé potřeby. Jelikož některé produkty se vyrábí ve velkém množství nebo rovnou sériově, je potřeba vyrábět takové stroje, které zvládnou za minimum času zabalit co nejvíce kusů zboží. Na to dnes existují specializované firmy.

Zavinout, nebo radši pytlovat?

Pokud jakákoliv společnost potřebuje balící stroje, může se obrátit na společnost Italmec, která se zaměřuje na dodávání jednotlivých zařízení i kompletních linek. Každý výrobek potřebuje svoje speciální zabalení, proto si mohou vybrat například balení do pytlů, sáčků či samostatné pytlovačky, které vše umístí do otevřených, nebo ventilových pytlů. Mouku, cukr a další spotřební zboží umí zase další balicí stroje umístit do papírových sáčků, které mají skládané dno. Často vyhledávanou službou je balení do kartonu. Vhodná balící technika umí papírové krabičky otevřít, naplnit, uzavřít i zalepit. Její technologie pokročila i tak, že dokáží dávkovat po kusech, na objem nebo podle lineární váhy.

Dennodenní využití

Ačkoliv balení produktů zní jako banalita, je to věc, se kterou se všichni denně setkáváme. Stačí vejít do obchodu. Když si vezmete pytel se sypaným čajem, granule pro psy, vidíte proces pytlovačky v praxi. Když si v obchodě berete zboží z palet, také to za ně automaticky naskládalo zařízení. Stroje umí také skupinově balit petlahve či plechovky a zatáhnout smrštitelnou fólií. Oblíbené sušenky nebo müssli umístí do papírových krabiček. Aby se ale i krabice s výrobky nerozsypaly, umí je vkládat do společného velkého kartonu. Nakonec nejdůležitějším strojem je metaldetektor, díky kterému lze rozpoznat kovové části a vyřadit kontaminované zboží. Pokud někdo vyrábí i neobvyklé artikly, může si objednat stroj na plnění sudů, plechovek, kanystrů a dalších obalů.