Pošlete to v obálce

Obálkám pořád neodzvonilo, protože i když dnes mnoho věcí posíláme a vyřizujeme elektronicky, stále používáme i poštu. Faktem ale je, že anatomie obálek se mění, protože se mění i v nich zasílaný obsah.

Klasické DL obálky (220×110 cm) pro na dvakrát přehnutou A4, C5 (229×162 cm) na přehnutou A4 nebo obálky s označením C4 (324×229 cm) vhodné pro klasickou velikost A4 se používají čím dál méně. Místo dopisů totiž píšeme e-maily a místo přáníček blahopřejeme přes Facebook. I ve firemním styku posíláme faktury elektronicky a s úřady komunikujeme přes datovou schránku. Přesto však obálky nezanikají, naopak, zažívají revoluci. Pořád totiž roste množství nákupů přes internet a právě obálky jsou ideální pro posílání menšího i středně velkého zboží. Pouze vypadají jinak.

Bublinkové obálky i na drobnou elektroniku

Klasické bublinkové obálky různých velikostí k zákazníkovi bez poškození dopraví řadu křehčího a citlivějšího zboží. Skvěle se hodí k posílání bižuterie, drobných počítačových a elektronických komponent, doplňků stravy, některých trvanlivých potravin v plastových obalech, menších léků apod. Bublinky ve vnitřní části umí ochránit zboží před poškozením.

Lze to zaslat i v sáčku

Pro posílání oblečení se hodí plastové poštovní obálky. Snadno v nich z e-shopu zašlete boty, trička, džíny, ponožky nebo svetr. Na zásilky v plastových obálkách už přešly i tradiční velké zásilkové firmy s oblečením. Je až překvapivé, kolik se do poměrně malé plastové obálky vejde zboží.

Bonusem pro zákazníky jsou poštovní tašky s odnosovým uchem a plastové obálky s průhmatem. Kdo by neocenil, že na to, abyste si odnesli zásilku z pošty, nepotřebujete žádnou další tašku. Sama obálka je totiž taškou a pohodlně se nese.

Jak zasílat knihy?

Knihy si rády oblečou jak plastovou obálku, tak papírovou obálku s rozšířeným dnem. Vhodné jsou i kartonové obálky. Zejména pokud k zákazníkovi putuje pouze jedna knížka, jde o velice ekonomické a praktické balení. Pro více knižních výtisků se pak hodí speciální papírové krabice na knihy.

Jsou obálky s plasty ekologické?

Rozhodně ekologičtější, než když vidíte některé e-shopy posílat zboží v přemrštěně velkých krabicích docpaných z 80 % plastovými vycpávkami. Plastové obálky jako zákazník vyhodíte do recyklovatelného plastového odpadu, bublinkové rozseparujete na papírovou a plastovou část a každou dáte do příslušné nádoby pro tříděný odpad.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup