Začněte pracovat s vakuovými přísavkami na sklo a již dále nevystavujte Vaše zaměstnance a materiál zbytečnému riziku

Bezpečná, přesná, jednoduchá a rychlá. Přesně taková může od teď být manipulace s břemeny. S vakuovými přísavkami na sklo budete jednotlivé úkony plnit v kratším časovém horizontu a efektivita práce Vašich zaměstnanců poroste strmě nahoru. Připravili jsme si pro Vás přehled jednotlivých typů spolu s vysvětlením principu, na kterém fungují. Na závěr přidáme i několik tipů k prodloužení životnosti a zachování bezpečnosti při práci.

Díky vakuovým přísavkám na sklo můžete

  • ZRYCHLIT MANIPULACI A ZVÝŠIT EFEKTIVITU PRÁCE
  • ZLEPŠÍCH PRACOVNÍ PODMÍNKY I BEZPEČNOST A OCHRANU PŘI PRÁCI
  • ZAMEZIT VZNIKU ŠKOD NA MATERIÁLU

S jakými břemeny můžete manipulovat

Jak již název napovídá, původně byly ruční vakuové přísavky určeny k manipulaci se sklem. Doba pokročila a s ním i vývoj těchto pomůcek. Dnes již můžete přemístit i stavební materiály, které nemají ani zdaleka tak hladký povrch jako sklo.

Vhodné jsou tedy i na kov, kámen, papír, kartony, cihly a dřevo. Podmínkou jsou menší rozměry.

V budoucnu se možná dočkáme i toho, že se budeme moci pohybovat po hladké ploše díky přísavkám navrženým dle specifik gekoních tlapek.

Než vakuové přísavky zařadíte mezi Vaše nářadí, zjistěte, na jakém fungují principu

Pasivní přísavka bez ovládání

Gumová přísavka se přitlačí k břemeni a tím je vytlačen i všechen vzduch. Jedná se o nejjednodušší typ, který se využívá zejména u menších předmětů a v akvaristice. Před použitím se doporučuje povrch přísavky navlhčit.

Pasivní přísavka s ovládáním

Přísavka se položí na povrch břemene a pomocí páky se přisaje. Tento druh se používá k manipulaci skel a uchycení předmětů ke sklu.

Aktivní přísavka

Vakuum je do přísavky přiváděno pomocí externího zdroje. K tomu se využívají ejektory, nebo vývěry, které způsobí požadovaný podtlak. Tento typ přísavky je vhodný i pro povrchy s texturou. Používá se v průmyslu i ve výrobnách jako ruční nářadí, které unese břemena o hmotnosti až několika kilogramů.

Doporučení pro zachování bezpečnosti

  • Vždy dbejte na to, aby byla manipulovaná břemena očištěna od prachu, mastnot a povrch byl suchý. Zvyšující vlhkost vede ke snížení maximální nosnosti.
  • Pro zachování optimálního fungování je vhodné přísavky používat při teplotách od 0°C do 40°C. V opačném případě dbejte zvýšené opatrnosti.

Podívejte se, jak automatizace mění podobu společnosti Škoda.

Bezpečnostní pravidla, která není radno podceňovat

  • Před zahájením práce se přesvědčte, že přísavky nejsou mechanicky poškozené.
  • Povrch břemene je čistý, suchý a nenachází se na něm žádný prach a jiné nečistoty.
  • Při manipulaci s břemeny respektujte maximální nosnost ručních vakuových přísavek.
  • Přísavky umístěte vždy na těžiště přenášeného předmětu.

Tipy, jak prodloužit životnost Vašeho nového pomocníka

  • Po dokončení práce vždy přístroj očistěte. K tomu Vám vystačí voda se saponátem. Vyhněte se čistícím přípravkům s obsahem chlóru a na bázi benzínu.
  • Vakuový přístroj vhodně uskladňujte. Nepokládejte ho nikdy stranou s přísavkami dolů.
  • Uschovávejte ho v ochranném krytu. Zamezíte tím působení chladu, UV záření atp.

Díky tomuto článku už máte představu o tom, jaké typy ručních vakuových přísavek existují a na jakém principu fungují. Toto nářadí je primárně určeno na sklo, ale můžete pomocí něj manipulovat i s řadou dalších předmětů. Při práci s nimi vždy dbejte na bezpečnost a vhodnou údržbu. Ruční přísavky jsou skvělým pomocníkem s širokou paletou využití. Své uplatnění najdou ve stavebnictví, výrobních procesech, při stěhování, v domácnosti.

Napadne Vás i další situace, při které by Vám vakuové přísavky mohly usnadnit Vaši práci?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup