Hlavně, aby bylo zdravé

Zdravý vývoj dětského organismu není automatický. Potřebuje k němu spoustu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných látek. Ne všem maminkám se daří dostávat je do svého dítka formou stravy.

Obzvláště zeleninu spousta dětí zarytě odmítá. Pak na řadu přicházejí prospěšné vitamínové doplňky, které dítku poskytnou vše, co vyžaduje, a mámu zbaví černého svědomí.

Dětský organismus se vyvíjí rychleji

Začněme ale od píky. Ač se to nemusí zdát, dětský organismus se vyvíjí až zběsilým tempem. A na toto tempo jsou logicky kladeny mnohem vyšší nároky než na organismus dospělého jedince. Je to prakticky stejné jako u automobilu – čím rychleji pojedete, tím častěji svému vozu budete muset dodávat pohonné hmoty. Pohonnými hmotami pro dítě není nic jiného než vitamíny, minerály a stopové prvky. Vezměme to ale popořádku.

Vitamín A

Pro zdravý vývoj očí, ale i kostí, tkání a vlasů je například nezbytný vitamín A. Věděli jste ale, že také posiluje odolnost dětského organismu proti infekcím? Jeho zdrojem jsou především citrusy a zelenina (mrkev, rajčata, špenát).

Vitamíny skupiny B

Zásadní vliv na zdravý vývoj dítěte mají i vitamíny skupiny B, tedy B1, B2, B5, B6 a B12. Jsou zárukou správného vývoje svaloviny, imunitního systému, ale také jsou nezbytné při učení, jelikož podporují paměť a zlepšují koncentraci. A vitamín B6 je důležitý pro psychomotorický vývin dítěte. V jeho stravě by tak neměly chybět mléko a mléčné výrobky, vajíčka, ryby, maso, obiloviny, ořechy a med.

Vitamín C

Tento vitamín zdaleka neposiluje jen imunitní systém. Závislý je na něm vývoj kostí, šlach, kůže i svalů. A v neposlední řadě umožňuje vstřebávání další důležité látky – železa. Proto by děti den co den měly mít na talíři červené papriky, zelí, jablka a opět špenát.

Vitamín D

Zdravý vývoj kostí, svalů, zubů a nervového systém je zase podmíněný dostatečným přísunem vitamínu D. Ani jeho příjem tedy není na místě podceňovat. Najdeme ho v rybách a ve sluníčku. Proto je pro děti tak důležitý pobyt na čerstvém vzduchu.

Vitamín E

Tento vitamín je zase nezbytný pro tvorbu červených krvinek, svalstva, ale i imunitního systému jako takového. Dopřávejte svým dítkům semínka všeho druhu, ořechy a listovou zeleninu.

Minerály a stopové prvky

Tímto výčet látek potřebných pro zdravý vývin dítěte zdaleka nekončí. Následují minerály a stopové prvky. Nejedna máma si po přečtení tohoto článku posteskne, že všechny dítěti dodávat prostřednictvím stravy je téměř vyloučené. Rozhodně ale nebude špatnou mámou, když se rozhodne pro jinou cestu.

Multivitamíny Vibovit junior

Tou mohou být speciální multivitamíny pro děti Vibovit junior, což jsou cucavé tablety, které dětem chutnají a ochotně je pozří – na rozdíl od některých druhů zeleniny. Tak budete mít jistotu, že se vašemu potomkovi dostává všeho důležitého, co se mu dostávat má. Zdravé dítě za to rozhodně stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup