I na kadeřnice v salonech se vztahuje BOZP. Prozradíme vám základní pravidla

Ať už jste drobným podnikatelem nebo velkou firmou, musíte mít neustále na paměti takzvané BOZP, čili bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Jedná se o zákonnou povinnost, kterou není možné podceňovat. Pokud by nebylo BOZP vyřešené, v případě příchodu kontroly by podnikateli, jakkoli velkému či zkušenému, byla udělena pokuta sahající až do milionů korun. Buďte proto opatrní a raději mějte BOZP pod palcem. A i když jste jen kadeřnicí, která si třeba přivydělává, nebo jste kadeřnicí na volné noze, dejte si na BOZP pozor. I na vás se vztahuje, i vy musíte mít BOZP vyřešené.

Kadeřnice je osoba, za kterou jdeme v případě touhy po novém účesu či novém střihu. Ovšem i kadeřnice musí mít BOZP a PO vyřešené, přesto zkrátka nejede vlak. Máme několik pravidel BOZP konkrétně pro kadeřnice v salonech. Samozřejmě i ony se mohou svěřit do rukou firmě Extéria, která by jim od povinnosti BOZP ulevila a která by si BOZP i PO vzala do svých rukou. O firmě Extéria se mimochodem dočtete i řadu kladných referencí a recenzí na internetu, v nichž jsou často popisovány právě zkušenosti klientů. Teď už ale k pravidlům BOZP týkající se kadeřnic.

Pravidla BOZP pro kadeřnice v salonech

  • Je nutné, aby přímo na pracovišti byla tekoucí voda.
  • Pracovní místo, tedy v tomto případě kadeřnický salon, je nutné udržovat v čistotě a v pořádku, podlahy by měly být čisté, rovné a samozřejmě také nekluzké. Vlasy se musí pravidelně odklízet, jelikož mohou způsobit podráždění. Stejně tak je třeba očistit pomůcky bezprostředně po jejich znečištění.
  • Každá provozovna, tedy opět v tomto případě salon, by měl mít křesla s nastavitelnou výškou.
  • Taktéž je třeba mít vytvořený dostatečný prostor kolem křesla zákazníka i kolem mycího boxu, aby byl umožněn volný a bezproblémový pohyb.
  • Elektrické přístroje je zapotřebí pravidelně kontrolovat a revidovat, nástroje by obecně měly být lehké a snadno uchopitelné.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup