Jak cestovat za méně peněz

Chtěli by jste cestovat ale myslíte si, že je to pro vás teď moc drahý? Není. Na cestování nepotřebujete moc peněz. Jen musíte vědět jak na to. Jeden ze způsobu je cestovat autem a taky v něm spát. To znamená, že budete utrácet pouze za jídlo a za benzín. To na poznávání krajin stačí, všechny atrakce a vstupy jsou pouze na vás. Když si to rozpočítáme tak, na 1000 km utratíte maximálně 3000 českých korun, když jste dva, je to 1500 korun na 1000 km.

Moc se vám to nezdá? Chtěli by jste odpověď na otázky typu: jak tam budeme spát? Kde budeme mít věci? Co budeme jíst? Podrobněji vám to opíšeme níže.

  • Jak a kde budeme spát? Smí se to vůbec? A kam dáme věci?

Všechno záleží od dané krajiny. Zatím co v nějakých krajinách to vůbec neřeší a spát můžete úplně všude, některé krajiny mají specializované místa, kde můžete parkovat a přes noc přespat a spaní mimo vyznačených míst je pokutováno. Je to různé a internet vám poradí. Co se týče spaní samotného záleží jenom od vás, jak komfortní si ho uděláte. Je možné udělat si kufr tak, že vám zůstane odkládací prostor a nad ně si přiděláte desky a matraci. Nebo jednoducho úsporně věci z kufru přehodíte na přední sedačky a v kufru si ustelete na karimatce a spacáku. Nejideálnější je spát pod širákem, co samozřejmě není vždy nejbezpečnější.

  • Co budeme jíst

Když člověk cestuje, spoustu peněz utratí za jídlo v restauracích. Úspornější způsob je mít apartmán a vařit si sám. Dá se to však i bez apartmánu v domě na kolech. Stačí vám plynový hořák. Jídlo si můžete vzít sebou. Skladování zeleniny není problém, s ovocem je to o něco horší, sladká šťáva je magnet pro včely a osy, a ty nejsou nejlepší spolucestující.