Popenec pomůže nejen na zlepšení trávení

Již jste slyšeli o popenci obecném, bylince, která má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus a dá se sbírat opravdu dlouhou dobu?

Popenec obecný je poměrně známá a hodně aromatická bylina, která prakticky startuje novou bylinkářskou sezonu.

Popenec pomůže nejen na zlepšení tráveníJedná se o častý plevel s fialovým květem, který lze sbírat klidně i dva měsíce. Lze ho navíc sbírat i po odkvětu. Mezi lidmi není až tak známý, což je opravdu škoda, jelikož na lidský organismus má mnoho pozitivních účinků a v kuchyni se používá také jako koření.

S čím popenec pomáhá a jak ho mohu využít?

S pomocí popence lze léčit průduškové astma, nemoci močového systému a močového ústrojí, jakou jsou například močové či ledvinové kameny a podobně. Pozitivně působí taktéž na zánět močového měchýře, chudokrevnost, trávení, vyrážky, ekzémy i špatně hojící se rány, které se omývají připraveným odvarem. Popenec pomáhá také při léčbě klasické chřipky.

Nejčastěji se z popence dělá již zmíněný nálev, kdy kávovou lžičku sušené nati nebo dvě lžičky čerstvé nati zalijete ¼ litru vroucí vody. Tuto směs necháte deset minut louhovat. Pro silnější odvar se pupenec musí tři minuty vařit a deset minut louhovat. Nálev i odvar lze pít třikrát denně. Doma si můžete vyrobit také olej z čerstvé nati. Tu stačí zalít olejem tak, aby byla potopená a nechat takto deset dní. Poté olej slijte a můžete použít například pro potírání nohou při nemoci křečových žil.

Velice populární jsou v poslední době sirupy a tak si na léčbu kašle a dýchacích problémů můžete jeden udělat i vy. Stačí 20 g sušené nati zalít půl litrem vroucí vody, nechat projít varem, louhovat čtvrt hodiny a slít. Následně přidejte půl kila medu, zahřejte, až se vše spojí a nechte vychladit. Užívat lze třikrát až čtyřikrát denně.

Popenec pomůže nejen na zlepšení trávení

Kde se s popencem můžete setkat?

Nejčastěji se popenec přidává do různých čajových směsí. Nevýhodou ovšem je, že samotný se v lékárně ani drogerii neprodává a tak způsob, jakým ho můžete získat, je jedině vlastnoruční sběr.

Vydejte se za popencem obecným i vy!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup