Bydlení v Brně pro studenty vysoké školy. Kde hledat byt?

Období podávání přihlášek na vysoké školy je v plném proudu. Tedy aspoň na většině škol již nějaký ten týden běží. Někteří uchazeči díky dobrému studijnímu průměru či výsledkům SCIO testů dokonce vědí, že jsou přijatí. Ti před sebou mají jen jediné: maturitu. A pak hurá vstříc dospělému životu!

Dospělý život s sebou samozřejmě přináší také spoustu povinností a vyřizování. V nové škole toho bude požehnaně a všechno začíná vlastně ještě daleko předtím. Asi nejdůležitějším úkolem k vyřízení je bydlení.

Koleje jsou také řešení, ale ne pro každého

Někteří se na vysokoškolské koleje vyloženě těší. Jste-li společenský typ a chcete být v centru zábavy, pak zde budete spokojení. Kdo ovšem touží spíš po klidu, měl by začít shánět jiné bydlení. Toho si totiž na kolejích příliš neužijete. Pořád se zde něco děje. Někdy ty události i stojí za to – třeba takový závod rychlovarných konvic (která rychleji uvaří litr vody) vám zpříjemní den. Požární alarm, co vás ve dvě ráno vytáhne z postele, už moc ne.

Nejlepší variantou je sdílené bydlení

Kdo touží po úplném klidu, pro toho bude nejlepší pronájem garsonky v Brně. Jenže málokterý student si takový luxus může dovolit. Ceny garsonek se pohybují kolem osmi tisíc korun měsíčně, což je dost. Pro páry je to možná fajn řešení, pro jednotlivce už tolik ne.

Proto se většina studentů rozhoduje pro sdílené bydlení. Domluví se s kamarády a společně si pronajmou celý byt. Pokud víte o někom, kdo chce jít také studovat do Brna, není nic lepšího.

Bydlet se známými je určitě plus. Nevěšte však hlavu, ani pokud takové známé nemáte. Prostě si pronajmete pokoj v bytě s lidmi, s nimiž se teprve seznámíte. V takovém případě tedy nehledejte celé volné reality v Brně, ale spíš samostatné pokoje či lůžka ve sdílených pokojích. Přidejte se do facebookových skupin, které jsou plné těchto inzerátů, a trpělivě hledejte. Zatím je čas a největší příval nabídek teprve přijde, až budou mít studenti před koncem školního roku. Někteří školu končí, další se chtějí přestěhovat, výběr bude obrovský. A určitě i vy si něco najdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup