Už máte plány na léto? Thajsko vás okouzlí!

Pokud stále nemáte plány na léto, máme pro vás tip na kouzelnou dovolenou plnou zážitků. Kam se vydat? Navštivte Thajské království v jihovýchodní Asii. Věřte, že nebudete litovat. Co všechno Thajsko skrývá a nabízí? Pojďme se společně podívat.

V minulosti bylo Thajsko známé zejména pod jménem Siam a to s menší přestávkou až do roku 1949. Následně ovšem došlo k přejmenování na Thajské království, zkráceně Thajsko, což je název dnes používaný nejčastěji. Hlavním městem je Bangkok s více než osmi miliony obyvateli, což z něj dělá nejlidnatější město v zemi.

Už máte plány na léto? Thajsko vás okouzlí!
Jeden z mnoha možných pohledů na Bangkok.

V obecném přehledu o této zemi zajisté nemůžeme zapomenout zmínit ani místní kulturu, která je založena na theravádovém buddhismu. I přesto v nejjižnějších oblastech země převažuje islám, avšak nejdůležitější je stále úcta k předkům.

Co Thajsko nabízí?

Thajsko je pro turisty velmi oblíbenou destinací a to nejenom ohledně pamětihodností. Zajímavostí může být, že je zde velice rozšířená sexuální turistika a zajisté sami dobře víte, co si pod tím můžete představit.

Pokud byste ovšem raději navštívili památky a pronikli do tajů historie, určitě navštivte hlavní město. Zde najdete nejenom mnoho krásných parků, ale i pamětihodností. Nachází se zde velké množství chrámů a svatyní. Některé průvodce uvádí, že jich je zde vystavěno kolem pěti set. Za zmínku stojí například Velký palác v ulici Thanon zvaný Na Phra Lan nebo Chrám smaragdového Buddhy zvaný Wat Phra Kaeo. A pokračovat bychom mohli ještě hodně dlouho.

Už máte plány na léto? Thajsko vás okouzlí!
Místní architektura bere dech.

Kromě výše zmíněných míst se zajeďte podívat i do nějakých přímořských měst jako Pattaya, Čiang Mai nebo na ostrov Phuket. Zajisté si každý vzpomene na Vánoce roku 2004, kdy bylo západní pobřeží země zasaženo ničivou vlnou tsunami. Nejpostiženějším se stalo právě letovisko Phuket. Dnes je ale vše dokonale obnoveno a turisté sem přijíždí za zábavou i krásnými plážemi. Kam se tedy letos vydáte na dovolenou vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup