Než změníte práci, zaměřte se na několik skutečností

Vaše zaměstnání už nesplňuje účel, pro který jste do něj nastoupili. Potřebujete změnu, a především lepší pracovní i platové podmínky. Než se ale vydáte za lákavou nabídkou, projděte si základní skutečnosti.

Jakou má firma reputaci

Nová firma se může na svých stránkách pyšnit prémiovými produkty, skvělými referencemi i neotřelým pohledem na pracovní dobu. Když si ale projdete hodnocení firem, dozvíte se něco naprosto odlišného. Firemní zkušenosti totiž nabízí pohled do nitra firmy, který se běžně dozvíte až po několika týdnech po podepsání pracovní smlouvy. Reputace firmy, atmosféra, která zde panuje, ale také hodnocení jednotlivých klíčových aspektů – to vše je dobré vědět ještě dříve, než se bezhlavě pustíte za lákavou nabídkou.

S kým vlastně budete pracovat

Lidé, se kterými se setkáte na pracovním pohovoru, mohou být velmi profesionální a milí. Jedná se ale o stejné tváře, se kterými se budete setkávat v rámci výkonu svého zaměstnání? Nebo je tým pracovníků naprosto odlišný? Snažte se již v době pohovoru zeptat na to, zda byste se mohli setkat s lidmi, kteří budou tvořit váš každodenní okruh lidí v práci.

Dosáhnete na bonusy a benefity

Každý pracovní inzerát obsahuje celé zástupy firemních bonusů a benefitů. Většinou se ale píší všeobecně a reálně ani nemusí být pro všechny pozice dosažitelné. Zeptejte se proto již při pohovoru, jaký je skutečný nástupní plat a benefity, které se váží k vaší konkrétní pracovní pozici.

Pracovní doba

V současném zaměstnání končíte vcelku brzo a v pracovním inzerátu se píše, že pracovní doba je pružná? Zeptejte se, co to znamená. Ve většině firem je totiž vyžadováno, abyste zde byli v určitém časovém úseku. Nakonec se tedy z vidiny, že skončíte ještě dříve, vyklube něco zcela jiného.

Před změnou zaměstnání se snažte si získat maximum informací o nové firmě.