Investovat do drahých kovů se dlouhodobě vyplatí

Před Vánoci se obvykle o přebytku financí v peněžence nedá mluvit, ale pokud dlouho uvažujete nad investicí či jednoduchým spořením, jednoznačně se vyplatí uložit peníze do zlata a stříbra. Hotovost, kterou v obálce dostanete pod stromeček, nesmíte nechat ležet ladem. Kdo nechce utrácet peníze hned a schovat si je pro období krize, dělá dobře. Je mnoho způsobů, jak zhodnotit finance. První, co vás napadne, je uložit je do banky. Obejdete se však i bez bankovních produktů.

Spoření nejen na důchod

Zlato a stříbro jsou komodity, jejichž hodnota je stálá na rozdíl od peněz v době hyperinflace. Jejich cena se sice neustále mění, to ovšem není vždy na škodu. Když jdou ceny dolů, investujete do drahých kovů. Jakmile ceny vyskočí, prodáte. Nemusíte ovšem sledovat trhy každý den. Zlato a stříbro jsou vhodné spíše jako dlouhodobé investice. Určitě jste už přemýšleli nad svým důchodem. Máte pochybnost, že se ho dočkáte? Začněte šetřit ještě dnes a ukládejte peníze hned do několika druhů investic, které vám umožní snížit riziko, že se uložené peníze nevrátí. Investujte chytře: šetřete v bance, určitou částku investujte do nemovitostí a další do drahých kovů. Vaše ztráty budou v případě ekonomické krize minimální a na období penze budete zajištění.

Kde nakupovat zlato a stříbro?

Nemusíte investovat do drahých zlatých cihel. Dobře se prodávají investiční zlaté mince a slitky, sběratelské mince a medaile. Ověřeným českým obchodníkem s drahými kovy je společnost AuPortal, která působí také na Slovensku. Dováží na trh drahé kovy od renomovaných zahraničních výrobců, jako jsou Heraueus a Münze Österreich. Společnost AuPortal si zakládá na serióznosti, diskrétnosti a důvěře. Pracovníci kamenných prodejen v Praze a v Brně vám ochotně poradí, jaká forma investice do drahých kovů je pro vaše potřeby nejlepší. Věděli jste, že lze ukládat peníze i na „zlaté konto“? V případě, že si produkty objednáte přes internet, prostřednictvím logistického partnera následně bezpečně dorazí přímo do vašich rukou. Drahé kovy jsou zboží odolávající inflaci, to věděli už naši dědečkové. Kromě toho jsou dostupné i běžným smrtelníkům s omezeným rozpočtem. Až příště dostanete obálku s penězi, naložte s nimi chytře!