Detoxikační čaje proti jarní únavě
Trápí vás s příchodem jara únava? Chcete být svěží a fit? Vyzkoušejte detoxikaci organismu pomocí detoxikačních čajů! Z čeho se takový detoxikační čaj skládá a na co všechno působí? To si představíme v následujícím článku.
Pro koho je detoxikační čaj vhodný?
Detoxikace organismu pomocí čaje pomůže každému, kdo trpí páchnoucím dechem, bolestí za očima, nadváhou, podváhou, bolestí zad či častými bolestmi hlavy. Ženy, věděly jste, že detoxikace organismu může pomoci také od bolestivé menstruace? Dbejte o svoje tělo, které vám tuto péči mnohonásobně vrátí.
Jak často detoxikaci provádět? Jak jsme zmínili výše, o své tělo bychom se měli dostatečně starat, a proto detoxikaci organismu provádějte alespoň jednou do roka. Nejlépe však vícekrát. Celá kúra na pročištění by měla trvat deset až dvanáct dní.
Jak poznám, že mé tělo potřebuje detoxikaci?
Mnoho lidí by chtělo detoxikaci organismu provádět pravidelně nebo vždy, když je jejich tělo nad míru znečištěné. Jak to ovšem poznat? Je to jednoduché. Mezi nejčastější příznaky znečištění těla a s tím spojeného nedokonalého vylučování patří špatná pleť, nepříjemná chuť v ústech, potažený jazyk a s tím spojený páchnoucí dech. Detoxikace organismu je více než vhodná v případě, kdy trpíte nadváhou nebo podváhou, ztrátou chuti k jídlu, chronickou zácpou nebo průjmem či častými bolestmi hlavy.
Věděli jste, že pocity únavy a slabosti či bolesti páteře a kloubů mohou také pramenit z nedostatečné detoxikace organismu?
Z čeho se čaj na detoxikaci skládá?
Pokud si nechcete kupovat již hotovou směs a chcete si vyrobit vlastní detoxikační čaj, rozhodně by měl obsahovat nať kopřivy, pelyňku pravého a řebříčku. Dále list rozmarýnu, šalvěje a nať třezalky. Čaj se následně připravuje jako výluh, kdy se do studené vody dávají večer tři polévkové lžíce bylinkové směsi a až ráno se z výluhu připravuje čaj. První šálek vypijte na lačno a zbytek v průběhu dne. Tak detoxikaci zdar!