Pro jaké společnosti jsou určena virtuální sídla?

Přemýšlíte nad založením virtuálního sídla pro svou společnost, ale nejste si jisti, zda je tato varianta sídla vhodná pro váš byznys? V posledních několika letech se virtuální sídla těší u společností velké oblibě, jelikož na rozdíl od pronájmu kanceláře jde o levnější a rychlejší řešení. Avšak je třeba uvést, že virtuální sídlo není vhodné pro každou firmu. A pro jaké firmy je tedy virtuální sídlo v Praze vhodným řešením?

Zřízení virtuálního sídla je vhodné pro mnoho firem

Virtuální sídla Praha nachází využití pro mnoho firem. Vhodné je zejména pro společnosti a OSVČ, jejichž činnost běžně probíhá z domova, komunikují se zákazníky přes internet nebo pracují z velké části v terénu. Typickými příklady jsou například obchodníci pracující v terénu, PR agentury, účetní firmy, programátoři, dopravci a další firmy. Dále je virtuální sídlo vhodné pro firmy, které nedisponují vhodnou adresou či mají trvalé bydliště uvedené na úřadě.

Zřízení virtuálního sídla je vhodné také pro ty, kteří nechtějí jako sídlo firmy uvádět své trvalé bydliště či bydlí v pronájmu, ale majitel nemovitosti jim neumožnil zápis sídla na svoji nemovitost. Nakonec uplatnění také najde u společností, které chtějí v začátcích svého podnikání minimalizovat náklady, jelikož pronájem prostor v Praze není vůbec levnou záležitostí, takže jde o významný náklad navíc. Naopak virtuální sídla nejsou vhodné pro společnosti, které potřebují disponovat fyzickou kanceláří.

Minimální náklady a úspora času

Hlavní předností virtuálního sídla jsou zejména minimální náklady na jeho zřízení a úspora času. Cena za virtuální sídlo totiž činí pár stovek měsíčně, kdežto pronájem kanceláře se pohybuje v řádu tisícovek. Virtuální sídlo v Praze si navíc snadno zřídíte online během několika minut, takže nemusíte hledat žádné prostory přes inzeráty. A nakonec to nejdůležitější, virtuální sídlo poskytne vaší firmě prestižní adresu, která zvýší počet vašich zákazníků a image firmy.

Virtuální sídlo firmy Praha na prestižních adresách najdete na webových stránkách kupsidlo.cz.