Máte doma malého nebo většího hlodavce? Náležitou pozornost věnujte jeho výživě!

Králíci včetně těch zakrslých, morčata, ale také křečci a pískomilové. Všechna tato zvířátka si nachází cesty do stále více domácností. Malého křečíka dnes najdete v dětských pokojíčcích i těch nejmenších dětí.

Když se malý capart na rodiče obrátí s prosbou : „mami, já chci zvířátko,“ dříve či později se na stole v jeho pokojíčku objeví malá klec s malým křečíkem. Toho často vystřídá morče či pískomil. Tato zvířátka jsou milá a ne zas moc náročná na chov. Což ovšem na druhou stranu neznamená, že je na místě ho podceňovat. Naopak, všem zvířátkům, která chováme, je třeba věnovat náležitou péči. Pravidelně jim čistit klec a dopřávat pravidelnou a především plnohodnotnou stravu.

Zaměřeno na stravu pro hlodavce

Její složení se samozřejmě liší v závislosti na typu hlodavce, jehož chováte. Zatímco křeček džungarský si s chutí smlsne na drobném hmyzu, morče nejlépe pohostíte senem, vybranými druhy ovoce a zeleniny a čerstvě natrhanou travou. Základem stravy obou zmíněných druhů by však měly být speciální směsi zrní s vyváženým množstvím vitamínů a minerálů nutných pro jejich dobrou zdravotní kondici. Pro morčátka je nesmírně důležitý především vitamín C.

Věřte renomované značce

A jaké krmivo zvolit? Chcete-li doma mít opravdu zdravé a vitální zvířátko s lesklou srstí, dopřejte mu to nejlepší, co součastný trh s krmivy nabízí. Tím bezesporu je vysoce kvalitní krmivo pro morče značky Energys, které seženete například na e-shopu energyshobby.cz specializujícím se na krmiva pro hospodářská zvířata obecně (včetně krmiv pro nosnice, drůbež, bažanty, pštrosy, prasata, přežvýkavce).

Nezapomeňte na vodu!

Bez vody se neobejde žádný živočich, hlodavce nevyjímaje. Vodu v pítku vyměňujte každý den a samotné pítko pravidelně čistěte octovou vodou. Raději nepoužívejte vodu přímo z vodovodního kohoutku. Chlor morčátkům moc neprospívá. Vodu proto buď převařte, nebo ji nechte odstát.

Pamatujte i na dorůstající zoubky!

Mějte také na paměti, že morčatům také pravidelně dorůstají zuby, které si musí pravidelně obrušovat. K tomu poslouží kousek suchého chleba, nebo větvička z malého stromu! A v neposlední řadě svému zvířátku dopřejte koňskou dávku lásky. Každý den, v neošizených porcích, a neváhejte mu i přidat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup